Ձյուդոյի Հայաստանի հավաքականի անդամ Ժաննա Ստանկևիչը մեկ հաղթանակ տոնեց Տոկիոյում անցկացվող Գրանդ Պրիում:
Հայաստանը ներկայացնող Ստանկևիչը մեկնարկային գոտեմարտում առավելության հասավ թուրքմեն Գուլբադամ Բաբամուրատովայի նկատմամբ, այնուհետև պարտվեց ճապոնացի Յուկա Նիշիդային: Ձյուդոյիստը վաստակեց Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային 20 միավոր: Նա ունի ընդհանուր 476 միավոր:
«Հայաստանը ներկայացնող մարզիկների համար տարին, թերևս, ավարտված է: Մինչև տարեվերջ միջազգային մրցաշարերի այլևս չեն մասնակցի: Ձյուդոյի Հայաստնաի առաջնությանը մասնակցելու պարտավորությունից ազատվել են հավաքականի անդամենր Հովհաննես Դավթյանը և Ժաննա Ստանկևիչը»,- ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի հետ զրույցում նշեց ձյուդոյի Հայաստանի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դավիթ Խիթարյանը:
Հայ ձյուդոյիստներն ավարտել են իրենց մրցելույթները միջազգային մրցաշարերում:
Ձյուդոյի Հայաստանի առաջնությունը կկայանա դեկտեմբերի 13-ին «Խուլ և համրեր»-ի մարզապալատում, բացումը` 17:00-ին:

Армянские дзюдоисты завершили свои выступления на международных турнирах
Член сборной Армении по дзюдо Жанна Станкевич отпраздновала одну победу на проходящем в Токио Гран-при.
Представляющая Армению Станкевич в стартовом поединке добилась преимущества над туркменкой Гульбадам Бабамуратовой, затем уступила японке Юке Нишиде. Дзюдоистка заработала 20 рейтинговых очков для Олимпийских игр, всего у нее 476 очков.
«Для представляющих Армению спортсменов год завершен. Они уже не будут участвовать в международных турнирах до конца года. Члены сборной Оганес Давтян и Жанна Станкевич освобождены от участия в чемпионате Армении по дзюдо»,-отметил вице-президент федерации дзюдо Армении Давид Хитарян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
Армянские дзюдоисты завершили свои выступления на международных турнирах.
Чемпионат Армении по дзюдо состоится 13-го декабря во Дворце культуры и спорта глухих, открытие в 17:00.