Լեհական Կրակովը կարող է հրաժարվել Եվրոպական երրորդ խաղերն անցկացնելու մտքից: Այդ մասին հայտարարել է Կրակովի քաղաքապետ Յացեկ Մայխրովսկին:
Եվրոպական երրորդ խաղերի մայաքաղաքը ընտրվել էր հունիսի 22-ին Մինսկում կայացած Եվրոպական օլիմպիական կոմիտեների գագաթաժողովի ժամանակ:
«Մենք դեռևս ֆինանսավորման մասին ոչ մի հստակ տեղեկություն չունենք, այդ իսկ պատճառով տեղյակ չենք՝ կկարողանանք արդյոք անցկացնել այդ Խաղերը: Չենք կարող թույլ տալ, որպեսզի քաղաքը վճարի Խաղերին ժամանող 12 հազար մարդու ծախսերը»,-նշել է քաղաքապետը:
Հիշեցնենք, որ Կրակովը միակ քաղաք-թեկնածուն էր: Ավելի վաղ խոսվում էր, որ Խաղերի անցկացման հայտ է ցանկանում ներկայացնել նաև Կազանը, սակայն վերջնական հայտ չի ներկայացրել:

Польский Краков может отказаться от идеи проведения третьих Европейских игр. Об этом заявил мэр Кракова Яцек Майхровский.
Столица третьих Европейских игр была выбрана во время саммита Европейских олимпийских комитетов, который состоялся 22-го июня в Минске.
«У нас пока нет точной информации о финансировании, поэтому мы не знаем, сможем ли провести Игры. Мы не можем позволить, чтобы город оплачивал расходы на 12 тысяч человек, которые прибудут на Игры», - отметил мэр.
Напомним, что Краков был единственным городом-кандидатом. Ранее говорилось, что заявку на проведение Игр хочет подать также Казань, которая не представила окончательной заявки.