Նեապոլում ընթացող համաշխարհային ուսանողական խաղերում մարմնամարզիկ Արթուր Ավետիսյանն oղակների վարժության եզրափակչում գրանցեց 14․900 արդյունքը և զբաղեցրեց առաջին հորիզոնականը։
Նա այս Ունիվերսիադայում առաջին մեդալը նվաճեց Հայաստանի համար։
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Արթուրը խոսել է հաղթանակի մասին․
«Չեմ կարող բառերով բացատրել հաղթանակս։ Շատ ուրախ եմ, որ այսպիսի արդյունք ցույց տվեցի։ Սա մարզիչներիս, ծնողներիս, ընկերներիս, հարազատներիս շնորհիվ էր, նրանք ինձ շատ էին ոգևորում։ Այս հաղթանակը հիմք է նորանոր հաջողությունների հասնելու, սրանով հաստատ չեմ բավարարվի»,-ասաց նորընծա չեմպիոնը։
Ըստ Արթուրի՝ իր ելույթի գնահատականը պետք է տան մարիզչները․
«Ելույթիս գնահատականը լավ կլինի տան մարզիչներս։ Որակավորման փուլի նույն վարժությունն եմ կատարել, պարզապես ի տարբերության առաջին օրվա՝ եզրափակչում կատարումս ավելի «մաքուր» է եղել։ 2016թ․ Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալից հետո սա առաջին լուրջ հաջողությունս է»,- խոսքը եզրափակեց հայ մարմնամարզիկը։

На проходящих в Неаполе Всемирных студенческих играх гимнаст Артур Аветисян в финале упражнения на кольцах набрал 14.900 очка и занял первое место.
Он завоевал первую медаль для Армении на этой Универсиаде.
В беседе с пресс-службой НОК Армении Артур рассказал о победе.
«Я не могу словами выразить свою радость от победы. Я очень рад, что показал этот результат. Это получилось благодаря моим тренерам, родителям, друзьям, родным, они очень воодушевляли меня. Эта победа станет основой для достижения новых успехов, и я точно не остановлюсь на этом», - сказал новоиспеченный чемпион.
По словам Артура, оценку его выступлению должны дать тренеры.
«Оценку моему выступлению пусть дадут мои тренеры. Я выполнил то же упражнение, что и в квалификационном раунде, просто по сравнению с первым днем, мое выступление в финале было более «чистым». Это мой первый серьезный успех после серебряной медали чемпионата Европы 2016-го года», - заключил армянский гимнаст.