Սուրեն Արզումանյանը նշանակվել է բասկետբոլի կանանց Հայաստանի մինչև 16 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ:
53-ամյա մասնագետն ունի ավելի քան 30 տարվա մարզչական փորձ։ 2018 թվականի ամռանը նա եղել է Հայաստանի Մ-18 հավաքականի մարզչի օգնականը։ Ավելի քան 12 տարի Արզումանյանը ՀԲԸՄ Մանուկյան-Դեմիրճյան հայկական դպրոցի սպորտային տնօրենն է։ Այդ տարիներին նա եղել է JV և Varsity ինչպես տղաների, այնպես էլ աղջիկների թիմերի գլխավոր մարզիչը։
Սուրեն Արզումանյանն արժանացել է աղջիկների «Տարվա մարզիչ» մրցանակին 2011-2012, 2012-2013 և 2015-2016 մրցաշրջաններում: Նա միակ հայ մրցավարն է եղել Բասկետբոլի ազգային ասոցիացիայում (NBA) 1995-2008 թվականներին:

13:49 - 08 Oct, 2019
The 53-year-old specialist has more than 30 years of coaching experience. In summer 2018 he was a coach assistant of the Armenia U18 team. Arzoumanian has been the athletic director of the AGBU Manoogian-Demirdjian School for more than 12 years. During those years he was the head coach of both boys’ and girls’ JV and Varisity teams.
Suren Arzoumanian was named The Best Coach of the Year for girls in season 2011-2012, 2012-2013 and 2015-2016 . He was the only Armenian referee in the National Basketball Association (NBA) from 1995 to 2008.