Սուրեն Արզումանյանը նշանակվել է բասկետբոլի կանանց Հայաստանի մինչև 16 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ:
53-ամյա մասնագետն ունի ավելի քան 30 տարվա մարզչական փորձ։ 2018 թվականի ամռանը նա եղել է Հայաստանի Մ-18 հավաքականի մարզչի օգնականը։ Ավելի քան 12 տարի Արզումանյանը ՀԲԸՄ Մանուկյան-Դեմիրճյան հայկական դպրոցի սպորտային տնօրենն է։ Այդ տարիներին նա եղել է JV և Varsity ինչպես տղաների, այնպես էլ աղջիկների թիմերի գլխավոր մարզիչը։
Սուրեն Արզումանյանն արժանացել է աղջիկների «Տարվա մարզիչ» մրցանակին 2011-2012, 2012-2013 և 2015-2016 մրցաշրջաններում: Նա միակ հայ մրցավարն է եղել Բասկետբոլի ազգային ասոցիացիայում (NBA) 1995-2008 թվականներին:

Сурен Арзуманян - главный тренер женской сборной Армении по баскетболу до 16-и лет
53-летний специалист имеет более 30-и лет опыта тренерской работы. Летом 2018-го года он являлся помощником тренера сборной Армении до 18-и лет. Уже более 12-и лет Арзуманян является спортивным директором армянской школы Манукян-Демирчян AGBU. За эти годы он был главным тренером как женских, так и мужских команд JV и Varsity.
Сурен Арзуманян удостоился наград «Тренер года» женских команд в сезонах 2011-2012, 2012-2013 и 2015-2016 гг. Он являлся единственным армянским судьей в Национальной баскетбольной ассоциации (НБА) в 1995-2008 гг.