Մ-23 ԱԱ. Հայտնի է Հայաստանի հավաքականի կազմը
Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում հոկտեմբերի 28-ից նոյեմբերի 3-ը կկայանա ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունը։
Հունահռոմեական ոճի ըմբիշներից Հայաստանը կներկայացնեն Նորայր Հախոյանը (55 կգ), Արմեն Մելիքյանը (60 կգ), Սլավիկ Գալստյանը (63 կգ), Հայկ Մելիքյանը (67 կգ), Հրանտ Կալաչյանը (72 կգ), Վահե Պողոսյանը (77 կգ), Արման Վարդանյանը (82 կգ), Ալբերտ Եղիկյանը (87 կգ) և Դավիթ Օվասապյանը (130կգ)։
Թիմը մրցավայր կմեկնի Էդուարդ Սահակյանի գլխավորությամբ։ Մրցատեղի կմեկնի նաև մարզիչ Սամվել Գևորգյանը։
Ազատ ոճի ըմբիշներից ԱԱ-ում հանդես կգան Ռազմիկ Միսակյանը (57 կգ), Արսեն Հարությունյանը (61 կգ), Վազգեն Թևանյանը (65 կգ), Արման Անդրեասյանը (70 կգ), Խաչատուր Պապիկյանը (74 կգ), Արման Ավագյանը (79 կգ), Հովհաննես Մխիթարյանը (86 կգ), Սարգիս Հովսեփյանը (92 կգ) և Հովհաննես Մաղաքյանը (125 կգ)։
Ազատ ոճի թիմը հանդես կգա Հաբեթնակ Կուրղինյանի գլխավորությամբ։ Բուդապեշտ կմեկնեն նաև մարզիչներ Էդգար Ենոքյանը և Ռաֆիկ Գոլեցյանը, ինչպես նաև Գևորգ Ալեքսանյանը՝ որպես մրցավար։

ЧМ до 23-х лет: Известен состав сборной Армении
С 28-го октября по 3-е ноября в столице Венгрии Будапеште состоится чемпионат мира по борьбе до 23-х лет.
Из борцов греко-римского стиля Армению представят: Норайр Ахоян (55 кг), Армен Меликян (60 кг), Славик Галстян (63 кг), Айк Меликян (67 кг), Грант Калачян (72 кг), Ваге Погосян (77 кг), Арман Варданян (82 кг), Альберт Егикян (87 кг) и Давид Овасапян (130 кг).
Команда отправится на турнир под руководством Эдуарда Саакяна и тренера Самвела Геворгяна.
Из борцов вольного стиля на ЧМ выступят: Размик Мисакян (57 кг), Арсен Арутюнян (61 кг), Вазген Теванян (65 кг), Арман Андреасян (70 кг), Хачатур Папикян (74 кг), Арман Авагян (79 кг), Оганес Мхитарян (86 кг), Саркис Овсепян (92 кг) и Оганес Магакян (125 кг).
Команда вольного стиля  выступит под руководством Абетнака Кургиняна. В Будапешт отправятся также тренеры Эдгар Енокян и Рафик Голецян, а также Геворг Алексанян в качестве судьи.