Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում անցկացված Santa Claus Cup գեղասահքի միջազգային մրցաշարում Թինա Կարապետյան - Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը զբաղեցրել է երկրորդ տեղը:
Հայաստանի ներկայացուցիչները 2 ծրագրերի արդյունքում հավաքել են 171.39 միավոր և իրավունք ստացել հանդես գալ աշխարհի առաջնության ռիթմիկ պարերում: Մրցաշարին մասնակցել են 9 պարային զույգեր:
Հիշեցնենք, որ Թինա Կարապետյան - Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը մոտ մեկ տարվա ընդմիջումից հետո նոյեմբերին էր վերադարձել սահադաշտ և մասնակցել Warsaw Cup միջազգային մրցաշարին, որտեղ գրավել էր 8-րդ տեղը:
Santa Claus Cup-ի կանանց մենասահքի հաղթողի կոչումը օրեր առաջ նվաճել էր Հայաստանի ներկայացուցիչ Անաստասիա Գալուստյանը:

На прошедшем в столице Венгрии Будапеште международном турнире по фигурному катанию Santa Claus Cup танцевальная пара Тина Карапетян-Симон Сенекал заняла второе место.
По сумме 2-х программ представители Армении набрали 171.39 балла и получили право выступить в ритмичных танцах на чемпионате мира. В турнире приняли участие 9 танцевальных пар.
Напомним, что танцевальная пара Тина Карапетян-Симон Сенекал в ноябре вернулась на лед после годичного перерыва и приняла участие в международном турнире Warsaw Cup 2019, где заняла 8-е место.
Несколько дней назад представительница Армении Анастасия Галустян одержала победу в женском одиночном катании на Santa Claus Cup.