27000 կամավորներ` Պեկին-2022-ում
Պեկին-2022 ձմեռային Օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեն սկսել է «Միասին կառուցենք երազանքը» արշավը, որի նպատակը կամավորների ներգրավումն է: Միջոցառմանը ներկա են եղել կամավորներ, դերասաններ ու Պեկին-2008 Օլիմպիական խաղերին մասնակցած չինացի մարզիկներ:
Կազմակերպիչները կարծում են, որ Պեկին-2022-ում կլինի 27000 կամավորների անհրաժեշտություն: Նրանք կուղեկցեն մարզիկներին ու երկրպագուներին, կաշխատեն ԶԼՄ ներկայացուցիչների հետ և կկատարեն նաև թարգմանչի աշխատանք: Կամավորները պետք է տիրապետեն չինարեն կամ անգլերեն լեզուների, դասընթացներ անցնեն Խաղերից առաջ, ինչպես նաև լինեն նվազագույնը 18 տարեկան:
Հայտերի ընդունումն արդեն սկսվել է և կավարտվի 2021 թվականի հունիսի 30-ին: Հաղթողների անունները կհրապարակվեն 2021 թվականի սեպտեմբերի 30-ին:

27000 volunteers in Beijing 2022
The Beijing 2022 Organising Committee has launched its “Building a dream together” campaign aimed at recruiting volunteers. On that occasion a ceremony was held bringing together volunteers, artists and Chinese athletes from Beijing 2008.
The organizers think Beijing 2022 will need 27000 volunteers. They will accompany athletes, work with media representatives and do translations. The volunteers should communicate in Chinese or English, participate in pre-Games training as well as be at least 18 years old.
The application process has already begun and will end on 30 June, 2021. The names of the winners will be announced on 30 September, 2021.