Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ, առաջին Եվրոպական խաղերի փոխչեմպիոն, 66 կգ քաշային Միհրան Հարությունյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Սերգեյ Տարասկինի միջազգային 23-րդ հուշամրցաշարում:
«Անցկացրել եմ 5 բարդ գոտեմարտ: Հատկապես դժվար էր տրամադրվել մրցաշարին վնասվածքից հետո: Բացի այդ, աշխարհի առաջնությունից գրեթե 4 ամիս էր անցել: Մրցակցությունն այս քաշային կարգում սպասվածից բարձր էր: Բոլոր մասնակիցները միջազգային կարգի սպորտի վարպետներ էին՝ Ուկրաինայից, Բելառուսից, Ղրիմից, Ուզբեկստանից: Միայն եզրափակչում ինձ հաջողվեց բացարձակ առավելության հասնել մրցակցիս նկատմամբ: Չեմ ափսոսում, որ որոշել եմ մասնակցել այս մրցաշարին, այն շատ օգտակար էր Եվրոպայի առաջնությանը նախապատրաստվելու համար: Առաջիկայում ևս կան մրցաշարեր, որոնց մասնակցելու հարցը կորոշենք Հայաստանի հավաքականի մարզչական շտաբի հետ: Շնորհակալություն եմ հայտնում իմ անձնական մարզիչ Ռուբեն Թաթուլյանին, մարզիչներ Արամ Սարգսյանին և Սամվել Գևորգյանին: Հաղթանակս նվիրում եմ աղջկաս՝ Մոնիկային»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Հարությունյանը:
Միջազգային հուշամրցաշարում, որը կայացել է դեկտեմբերի 26-27-ը Մոսկվայում, հայ ըմբիշը ներկայացել է 71 կգ քաշային կարգում:

Член сборной Армении по греко-римской борьбе, вице-чемпион первых Европейских игр Мигран Арутюнян (66 кг) завоевал золотую медаль на 23-м международном турнире памяти Сергея Тараскина.
«Я провел 5 сложных поединков, особенно трудно было настроиться на турнир после травмы. Кроме того, после чемпионата мира прошло почти 4 месяца. Конкуренция в этой весовой категории была выше, чем ожидалось. Все участники были мастерами спорта международного класса из Украины, Баларуси, Крыма и Узбекистана. Только в финале мне удалось добиться полного преимущества над соперником. Не жалею, что решил участвовать в этом турнире, он был очень полезен в плане подготовки к чемпионату Европы. Впереди есть еще турниры, вопрос участия в которых будем решать с тренерским штабом сборной Армении. Выражаю благодарность моему личному тренеру Рубену Татуляну, тренерам Араму Саркисяну и Самвелу Геворгяну, а победу посвящаю моей дочери – Монике»,-отметил Арутюнян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
В международном турнире, который состоялся с 26-го по 27-е декабря в Москве, армянский борец выступил в весовой категории 71 кг.