Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանի խոսքով` զարգացող ֆեդերացիաների գավաթի առաջին խաղարկությունից հետո հայ մարզիկները 50 տոկոսով կբարձրացնեն վարկանիշային միավորները:
«Դահուկասահքի զարգացող ֆեդերացիաների գավաթի առաջին խաղարկության մրցումային առաջին օրվա արդյունքներից հետո Հայաստանի հավաքականի անդամները կարող են բարձրացնել վարկանիշային միավորները մոտ 50 տոկոսով: Հայաստանում մրցաշարեր անցկացնելով փորձ է արվում լուծելու մի քանի խնդիր` թե որպես մարզական կառույց, թե որպես միջազգային ֆեդերացիա, և հատկապես այս ամենը կարևոր է մարզիկների համար: Մենք պլանավորում ենք նաև, որ հաջորդիվ մրցաշարեր կանցկացնենք նաև Ծաղկաձորի քաղաքային մարզադաշտում: Ֆեդերացիային հաջողվել է հավաստագիր ստանալ` մարզադաշտում միջազգային վարկանիշային մրցաշարեր անցկացնելու համար»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սարգսյանը:
Զարգացող ֆեդերացիաների դահուկասահքի գավաթի առաջին խաղարկության մրցումային առաջին օրն ազատ ոճում հաղթեցին Հայաստանի ներկայացուցիչներ Սերգեյ Միքայելյանը և Կատյա Գալուստյանը:

Gagik Sargsyan: The skiers will increase their ranking by about 50 percent
As the Secretary General of the Armenian Ski Federation, Gagik Sargsyan noted, the Armenian skiers will increase their ranking by about 50 percent after the FIS SES Cross-Country Cup.
“After such results of the first competition day of the FIS SES Cross-Country Cup the members of Armenia’s national team will be able to increase their ranking by about 50 percent. By hosting tournaments in Armenia, we try to solve several problems as sports structure and international federation, and besides, it is very important for our skiers. We plan to hold tournaments also at the stadium of Tsakhkadzor. The federation managed to get a certificate for holding ranking tournaments at the stadium” Sargsyan said to reporters.
The winners of the first competition day of the FIS SES Cross-Country Cup at freestyle skiing became Armenian representatives, Sergey Mikaelyan and Katya Galustyan.