Ծանրամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականի անդամ Քրիստինե Պետրոսյանը ավելի մեծ ակնկալիքներ ուներ Եվրոպայի առաջնությունից:
«Ես առաջին անգամն էի մասնակցում ծանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությանը: Մասնակցել էի աշխարհի մեծահասակների առաջնությանը: Եթե անկեղծ, ես ինքս ինձնից ավելի մեծ սպասելիքներ ունեի, մեդալի ակնկալի ունեի: Ես գոհ եմ բարձրացրածս կիլոգրամներից, սակայն, գուցե, հիմա ավելին չէի կարող: Իմ կարծիքով դեռ աճելու տեղ կա և ես կարող եմ յուրաքանչյուր վարժությունում մի քանի կիլոգրամ ևս բարձրացնել»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Պետրոսյանը:
Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության կանանց 63 կգ քաշային պայքարում Հայաստանի ներկայացուցիչ Քրիստինե Պետրոսյանը երկամարտի 207 կգ արդյունքով զբաղեցրեց 5-րդ տեղը:

Кристине Петросян. Я ожидала от себя большего
Член женской сборной Армении по тяжелой атлетике Кристине Петросян имела больше ожиданий от чемпионата Европы.
«Я впервые принимала участие во взрослом чемпионате Европы по тяжелой атлетике. Но участвовала во взрослом чемпионате мира. Если честно, я ожидала от себя большего, надеялась на медаль. Я довольна своими поднятыми килограммами, наверное, сейчас не могла бы поднять больше. По-моему, мне еще есть куда расти, и я смогу поднять на несколько килограммов больше в каждом упражнении»,-отметила Петросян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
На чемпионате Европы по тяжелой атлетике в весовой категории 63 кг среди женщин представляющая Армению Кристине Петросян заняла 5-е место, набрав в сумме двоеборья 207 кг.