Ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի անդամ, պատանեկան Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Սիմոն Մարտիրոսյանը գոհ չէ Եվրոպայի առաջնությունում իր գրանցած արդյունքներից:
«Առաջին անգամն է, որ մասնակցում էի մեծահասակների Եվրոպայի առաջնությանը և ինձ հաջողվեց մեդալակիր դառնալ: Իհարկե արդյունքներից գոհ չեմ, քանի որ մարզումների ժամանակ ես ավելի շատ կիլոգրամներ եմ բարձրացնում: Այստեղ էլ ակնհայտ, որ կարող եմ ավելին անել: Պոկում վարժությունում 185 կգ պարզապես գցեցի: Հրումում ես կարող էի ավելին անել: Ինչ որ բան չստացվեց: Իհարկե գոհ չեմ ինքս ինձնից: Ինքս վստահ էի, և թեթևություն էլ զգում էի: Օլիմպիական խաղերի համար ավեի մեծ աշխատանք է պետք կատարել: Վստահաբար, Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի ավելի բարձր քաշեր կբարձրացնեմ»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում փաստեց հայ ծանրորդը:
Պոկում վարժության առաջին մոտեցման ժամանակ Մարտիրոսյանը բարձրացրեց 182 կգ: Սակայն հաջորդ երկու մոտեցումների ժամանակ Մարտիրսյանը գխավերևում չպահեց 184 կգ և185 կգ: Պոկում վարժությունում պատանեկան Օլիմպիական խաղերի չեմպիոնը նվաճեց արծաթե մեդալ: Հրում վարժությունում Մարտիրոսյանը նախ բարձրացրեց 215 կգ, այնուհետև՝ 220 կգ, բայց չհանեց 225 կգ: Հրում վարժությունում նա գրավեց 3-րդ տեղը, իսկ երկամարտի 402 կգ արդյունքով դարձավ Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր:

Член мужской сборной Армении по тяжелой атлетике, чемпион юношеских Олимпийских игр, бронзовый медалист чемпионата Европы Симон Мартиросян недоволен своими результатами на чемпионате Европы.
«Я впервые принимал участие во взрослом чемпионате Европы, и мне удалось стать бронзовым медалистом. Конечно, я недоволен результатами, поскольку во время тренировок я поднимаю больше килограммов. Здесь тоже было очевидно, что я могу сделать больше. В рывке я просто уронил 185 кг. В толчке я мог бы сделать больше. Что-то не получилось, я недоволен собой. Я был уверен и расслабился, надо больше работать для Олимпийских игр. Уверен, что подниму больший вес на Олимпийских играх в Рио»,-отметил армянский тяжелоатлет в беседе с пресс-службой НОК Армении.
В рывке в первом подходе Мартиросян поднял 182 кг. Однако в следующих двух подходах Мартиросян не смог удержать над головой 184 кг и 185 кг. В рывке чемпион юношеских Олимпийских игр завоевал серебряную медаль.В толчке Мартиросян сначала поднял 215 кг, затем 220 кг, но не смог поднять 225 кг, и занял 3-е место. Набрав в сумме двоеборья 402 кг, армянский тяжелоатлет стал бронзовым медалистом чемпионата Европы.