Երևանի Դավիթ Համբարձումյանի անվան ջրացատկի օլիմպիական հերթափոխի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցում ավարտվեց ջրացատկի Հայաստանի առաջնությունը:
Աշտարակացատկերի Հայաստանի չեմպիոն է դարձել Վլադիմիր Հարությունյանը: 2-րդ և 3-րդ տեղերը զբաղեցրել են համապատասխանաբար Ազատ Հարությունյանը և Գևորգ Ներսիսյանը:
Ինչպես ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց ջրացատկի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանը, առաջնության ընթացքում ստացած վնասվածքի պատճառով՝ Լև Սարգսյանը ստիպված է եղել կիսատ թողնել մրցումները:
«Լևը վնասվածքի պատճառով հանվեց մրցումներից: Վաղը նա բուժզննում կանցնի և պարզ կլինի վնասվածքի լրջությունը: Մենք Եվրոպայի առաջնությանն ենք նախապատրաստվում և նրա վնասվածքի լրջությունից է կախված՝ կմեկնենք թե ոչ: Տղաների ընդհանուր մասնակցությունը դրական եմ գնահատում: Ազատ Հարությունյանը շատ լավ հանդես եկավ: Գիտեք, մի հետաքրքիր բան կա. Լևն ու Վլադիմիրը հաղթողի կոչման համար միշտ մրցակցում են, իսկ Ազատը դուրս է այդ «լարվածությունից» և ցույց տվեց իր լավագույն թռիչքները»,- շեշտեց Չանդիրյանը:

В детско-юношеской специализированной спортшколе олимпийского резерва по прыжкам в воду имени Давида Амбарцумяна завершился чемпионат Армении по прыжкам в воду.
Среди прыгунов с вышки чемпионом Армении стал Владимир Арутюнян. Второе и третье места заняли Азат Арутюнян и Геворг Нерсисян, соответственно.
В беседе с пресс-службой НОК Армении главный тренер сборной Армении по прыжкам в воду Грачья Чандирян отметил, что Лев Саркисян получил травму во время чемпионата и был вынужден покинуть соревнования.
«Лев был снят с соревнований по причине травмы. Завтра он пройдет медицинское обследование, и станет ясна степень серьезности травмы. Мы готовимся к чемпионату Европы, и от степени серьезности его травмы зависит отправимся мы туда или нет. Выступления ребят, в целом, оцениваю положительно. Азат Арутюнян выступил очень хорошо. Что интересно, Лев и Владимир всегда соперничают за звание победителя, а Азат свободен от этой «напряженности» и показал свои лучшие прыжки»,-отметил Чандирян.