Ըմբիշ Մխիթար Գրիգորյանը՝ միջազգային մրցաշարի ոսկե մեդալակիր
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Դաղստանի Խասավյուրտ քաղաքում մասնակցել է միջազգային մրցաշարի:
55 կգ քաշային Մխիթար Գրիգորյանը դարձել է ոսկե մեդալակիր, իսկ Հայկ Բադալյանը (50 կգ), Արման Անտոնյանը (55 կգ), Տիգրան Մնացականյանը (74 կգ), Սարգիս Հովսեփյանը, Հովհաննես Մխիթարյանը (84 կգ) և Հովհաննես Մաղաքյանը (96 կգ) դարձել են մրցաշարի բրոնզե մեդալակիրներ:
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը  ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ տղաներից և՛ գոհ է և՛ դժգոհ:
«Այստեղ իրոք մրցակցությունը մեծ էր: Դժգոհություններ և թերություններ կան, բայց նաև կան մարզիկներ, որոնցից գոհ եմ: Օրինակ` Գևորգ Մխեյանը, ով Հայաստանի առաջնությունում երրորդ տեղ էր զբաղեցրել, այստեղ 4 հաղթանակ տարավ և 2 պարտություն: 66 կգ  քաշային կարգում 44 ըմբիշներ կային: Գևորգն իրեն լավ դրսևորեց: Ինչ վերաբերում է ծրագրերին՝ մայիսի 21-ից ուսումնամարզական հավաքի կմեկնենք Ծաղկաձոր»,-նշեց Վարդանյանը:

The Armenian freestyle wrestling youth team took part in the international tournament held in Khasavyurt, Dagestan.
Mkhitar Grigoryan (55kg) became a gold medalist and Hayk Badalyan (50kg), Arman Antonyan (55kg), Tigran Mnatcakanyan (74kg), Sargis Hovsepyan, Hovhannes Mkhitaryan (84kg) and Hovhannes Maghakyan (96kg) – bronze medalists.
The head coach of the Armenian freestyle wrestling youth team, Avetik Vardanyan, said to ANOC press service that he is both pleased and displeased with the wrestlers.
“Here the competitiveness was really big. I have some complaints and shortcomings but I am also pleased with some wrestlers, for example, with Gevorg Mkheyan who had placed 4th at the Armenian Championship but here he had 4 victories and 2 defeats. There were 44 wrestlers in the 66kg weight class and Gevorg proved himself well. As for the upcoming plans, on May 21 we will conduct a training camp in Tsakhkadzor”, Vardanyan noted.