Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ընդունել է Եվրոպայի առաջնությունից վերջերս վերադարձած մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամներին և գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանին:
Հանդիպման ընթացքում ՀԱՕԿ նախագահը շնորհավորեց հայ մարզիկներին, ինչպես նաև Հայաստանի 20-րդ դարի լավագույն մարզիկ, ՀԱՕԿ պատվավոր նախագահ, Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի նախագահ Ալբերտ Ազարյանին՝ Եվրոպայի առաջնությունում գերազանց արդյունք գրանցելու համար:
«Երբ տեսնում ես այսպիսի տաղանդավոր տղաների, ովքեր հայ ազգի պատիվը բարձր են պահում, հպարտանում ես, որ հայ ես: Շնորհավորում եմ բոլորիդ: Սպասված արդյունքներն արդեն կան: Պետք է կարողանաք ավելի շատ ներդնել, որպեսզի ուրախացնեք և՛ ձեր ծնողներին, և՛ մարզիչներին, և՛ ժողովրդին, և՛ մեզ: Դուք շատ մոտ եք կանգնած դրան: Նայելով ձեր մարզիչի աչքերին՝ տեսնում ես այն ուրախությունը, որը միայն հարազատի աչքերում կտեսնեիք: Ձեր հաջողությունն առաջին հերթին նրանցն է: Դուք միշտ մեր ուշադրության կենտրոնում եք: Ցանկացած հարց, դիմում, խնդրանք անպատասխան չի մնացել և չի մնա: Ձեր կողքին ենք լինելու»,- ասաց ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:
Մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի անդամները նվաճել են 1 ոսկե և 3 արծաթե մեդալ: Նժույգթափեր վարժությունում Եվրոպայի չեմպիոն դարձավ Հարություն Մերդինյանը: Երիտասարդների մրցապայքարում արծաթե մեդալ էր նվաճել Արթուր Ավետիսյանը:

11:59 - 16 Jun, 2016
The president of the National Olympic Committee of Armenia, Gagik Tsarukyan, has received the members of the Armenian Gymnastics team and the head coach, Hakob Serobyan, recently returned from the European Championship.
During the meeting the NOC president congratulated the Armenian gymnasts as well as Armenia’s best athlete of the 20th century, the honorary president of ANOC, the president of the Armenian Gymnastics Federation, Albert Azaryan, on the excellent result at the European Championship.
“When I see such talented athletes who uphold the honour of the Armenian nation I feel proud of being Armenian. I congratulate you all. We have already got the expected result. You should invest more energy to please your parents, coaches, our nation and us. And you are very close to it. In your coach’s eyes I can see the joy that he is feeling. Your success is his success. You are always in the centre of our attention. Any question or request won’t remain unanswered as it has never been. We are with you,” said ANOC President Gagik Tsarukyan.
At the European Gymnastics Championship the Armenian team members conquered one gold and three silver medals. Harutyun Merdinyan became a European champion on the pommel horse and Artur Avetisyan conquered gold among juniors.