Նախածգի հաջորդ հերոսը աթլետիկայի Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի միակ արգելավազորդ Լիլիթ Հարությունյանն է: Նա ծնվել է 1993 թվականին Գյումրի քաղաքում: Աթլետիկայով զբաղվում է 13 տարեկանից: Լիլիթն Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճեց Հայաստանի առաջնության ժամանակ, բայց օրեր անց միայն հաստատվեց նրա մասնակցության իրավունքը: Անկախ Հայաստանի պատմության մեջ Օլիմպիական խաղերի ընթացքում մենք առաջին անգամ արգելավազորդ կունենանք:
Հարությունյանի անձնական մարզիչները ամուսինն ու սկեսուրն են: Մեր նկարահանումների ընթացքում Լիլիթին ուղեկցում էր ամուսինը, ով նույնպես աթլետիկայով է զբաղվել, սակայն հեռացել է մեծ սպորտից՝ աղջկան խնամելու համար, որպեսզի Լիլիթը շարունակի իր մարզական կարիերան:

Athlete Lilit Harutyunyan: “Road to Rio”
The next hero of our project is the only hurdler of the Armenian Olympic team, Lilit Harutyunyan. She was born in Gyumri in 1993. She began practicing athletics at the age of 13. Lilit gained an Olympic qualification at the Armenian Championship but her participation was affirmed only a few days later. For the first time in the history of independent Armenia we will have a hurdler at the Olympic Games.
Harutyunyan’s personal coaches are her husband and mother-in-law. During our photo session Lilit was accompanied by her husband who has been an athlete too but has left the big sport to take care for their daughter and let Lilit continue her sports career.