Բասկետբոլի Հայաստանի տղամարդկանց ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել խորվաթ փորձառու մասնագետ Նիկշա Բավցեւիչը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան:
Նիկշա Բավցեւիչը աշխատել է մի շարք պետությունների ակումբներում՝ Բելգիայում, Ռուսատանում, Խորվաթիայում, գլխավորել է Խորվաթիայի մինչև 20 տարեկանների հավաքականը, որը հաղթել է Եվրոպայի առաջնության «Բ» դիվիզիոնում և նվաճել «Ա» դիվիզիոնում հանդես գալու իրավունք:
Հայաստանի ազգային հավաքականը կմասնակցի 2019 թվականի աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլին: Օգոստոսին կայանալիք մրցաշարում մեր ընտրանու մրցակիցներն են՝ Բոսնիան, Սլովակիան և Շվեդիան:

Главным тренером мужской национальной сборной Армении по баскетболу назначен опытный хорватский специалист Никша Бавцевич. Об этом сообщает федерация баскетбола Армении.
Никша Бавцевич работал в клубах нескольких стран (Бельгии, России, Хорватии), возглавлял сборную Хорватии до 20 лет, которая выиграла чемпионат Европы в дивизионе "В" и завоевала право выступать в дивизионе "А".
Национальная сборная Армении примет участие в отборочном цикле чемпионата мира 2019 года. Соперниками нашей команды в августе станут сборные Боснии, Словакии и Швеции.