Հայ լողորդները պետք է նվաճեն երկու պատանեկան օլիմպիական վարկանիշ
Հայաստանի լողորդները 2018 թվականին Բուենոս Այրեսում կայանալիք պատանեկան ամառային օլիմպիական խաղերի մասնակցության 2 վարկանիշ ձեռք բերելու իրական հնարավորություններ ունեն:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի լողի դաշնության գլխավոր քարտուղար Ռաֆայել Վասիլյանը հայտնեց, որ արդեն այսօր երկու հայ լողորդ օլիմպիական վարկանիշին իրականորեն հավակնելու արդյունքներ են ցույց տալիս.
«Չեմ ցանկանում առաջ անցնել, բայց այսօրվա արդյունքները հույս են ներշնչում, որ Բուենոս Այրեսում մենք երկու մարզիկ կունենանք:
Պատանեկան օլիմպիական խաղերի ընտրական մրցաշար լինելու է այս տարվա օգոստոսին` Ինդիանապոլիսում կայանալիք պատանիների (մինչև 18 տարեկան) և աղջիկների (մինչև 17 տարեկան) աշխարհի առաջնությունը:
Լողորդները եւս մեկ հնարավորություն կստանան ամառային պատանեկան եվրոպական օլիմպիական փառատոնում՝ հուլիսի 23-30-ը Հունգարիայի Դյոր քաղաքում»,- ասաց դաշնության գլխավոր քարտուղարը:

Армянские пловцы должны завоевать два юношеских олимпийских рейтинга
Армянские пловцы имеют реальные шансы завоевать два рейтинга для участия в летних юношеских Олимпийских играх 2018 года в Буэнос-Айресе.
В беседе с пресс-службой НОК РА генеральный секретарь Федерации плавания Армении Рафаел Василян сообщил, что два армянских пловца уже сегодня показывают результаты, позволяющие реально претендовать на олимпийский рейтинг.
"Не хочу забегать вперед, но нынешние результаты позволяют нам надеяться, что в Буэнос-Айресе у нас будет два спортсмена.
Отборочным турниром к юношеским Олимпийским играм станет чемпионат мира среди юношей (до 18 лет) и девушек (до 17 лет) в Индианаполисе в августе этого года.
Еще один шанс пловцы получат на летнем европейском юношеском Олимпийском фестивале, который пройдет в венгерском городе Дьер с 23 по 30 июля", - сообщил генеральный секретарь федерации.