Արթուր Միքայելյան. Առաջին օրը մեր դահուկավազորդները մինչեւ ծնկները ձյան մեջ սահեցին
Հայ դահուկավազորդները մեկնել էին Ավստրիա` ուսումնամարզական հավաք անցկացնելու եւ միջազգային մրցաշարի մասնակցելու: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում դահուկավազքի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Միքայելյանը նշեց, որ մարզիկները լավ հանդես չեն եկել: Մարզչի խոսքով` պատճառը եղանակային վատ պայմաններն էին.
«Ավստրիայում եղանակը շատ անբարենպաստ էր, ձնհալ էր եւ անձրեւ էր տեղում: Կարծես թե գետի մեջ սահեին: Մեր դահուկավազորդները սովոր չեն, քանի որ նման պայմաններում մենք չենք մարզվում: Առաջին օրը մեր մարզիկները մինչեւ ծնկները ձյան մեջ սահեցին ու հիվանդացան: Որոշեցինք մրցաշրջանը շուտ ավարտել:
Այժմ նախապատրաստվում ենք 2018 թվականի ձմեռային օլիմպիական խաղերին: Սերգեյ Միքայելյանն արդեն ուղեգիր ունի: Նոյեմբերից կմասնակցենք վարկանիշային մրցաշարերի: Կարծում եմ` Միքայել Միքայելյանն ու Թադեւոս Պողոսյանը եւս ուղեգիր կնվաճեն, եթե չհիվանդանան եւ վնասվածք չստանան:
Ամռանը անվավոր դահուկավազքի աշխարհի առաջնությունն է, որտեղ նույնպես ձմեռային օլիմպիական խաղերի վարկանիշեր են խաղարկվում: Սակայն դեռեւս չգիտեմ` կմասնակցենք առաջնությանը, թե` ոչ:
Ինչ վերաբերվում է կանանց` հույս չունեմ, որ նրանք կկարողանան ուղեգիր նվաճել: Նրանց արդյունքները լավը չեն»,-ասաց Արթուր Միքայելյանը:

Армянские лыжники отправились в Австрию для проведения учебно-тренировочного сбора и участия в международном соревновании. В беседе с пресс-службой НОК РА главный тренер сборной Армении по лыжным гонкам Артур Микаелян отметил, что спортсмены выступили неудачно. По словам тренера, причиной стали плохие погодные условия.
"В Австрии была очень неблагоприятная погода. Оттепель, шли дожди. Как будто в реке катались. Наши лыжники не привыкли тренироваться в таких условиях. В первый день наши спортсмены катались по колено в снегу и заболели. Решили быстро завершить сезон.
Сейчас готовимся к зимним Олимпийским играм 2018 года. Сергей Микаелян уже имеет олимпийскую путевку. С ноября начнем участвовать в рейтинговых соревнованиях. Думаю, Микаел Микаелян и Тадевос Погосян также завоюют путевки, если не заболеют и не получат травмы.
Летом состоится чемпионат мира по роллерным лыжам, где также будут разыгрываться олимпийские путевки на Зимние игры. Однако я пока не знаю, выступим в чемпионате или нет.
Что касается женщин, надежд на то, что они завоюют олимпийских рейтинг, нет. Их результаты – неудовлетворительные", - сказал Артур Микаелян.