Էմմա Պողոսովան կմասնակցի միջազգային ուսումնամարզական հավաքի
Սուսերամարտի միջազգային ֆեդերացիան աշխարհի առաջնությունից առաջ ուսումնամարզական հավաք է կազմակերպել Գերմանիայի Լայպցիգ քաղաքում: Հայաստանից հավաքին մասնակցելու է Էմմա Պողոսովան.
«Միջազգային ֆեդերացիան մեկ մարզիկի է հրավիրել Հայաստանից: Մեր ֆեդերացիան որոշեց, որ Լայպցիգ կմեկնի Էմման, քանի որ նա ունեցել է ամենաբարձր արդյունքը: Տասն օրերի ընթացքում Պողոսովան հնարավորություն կունենա մարզվել բարձրակարգ մարզիչների ղեկավարությամբ, մրցել լավագույն սուսերամարտիկների հետ»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը:
Միջազգային ուսումնամարզական հավաքից անմիջապես հետո Էմմա Պողոսովան հուլիսի 19-26-ը նույն քաղաքում կմասնակցի աշխարհի առաջնությանը:

Международная федерация фехтования перед чемпионатом мира организовала учебно-тренировочный сбор в немецком Лейпциге. От Армении в сборе примет участие Эмма Погосова.
"Международная федерация пригласила одного спортсмена из Армении. Наша федерация решила отправить в Лейпциг Эмму, поскольку она имеет наивысший результат. В течение десяти дней Погосова будет иметь возможность тренироваться под руководством высококлассных специалистов и соревноваться с лучшими фехтовальщиками", - отметил в беседе с пресс-службой НОКА генеральный секретарь федерации Арташес Мадоян.
Сразу после учебно-тренировочного сбора Эмма Погосова с 19 по 26 июля в том же городе примет участие в чемпионате мира.