Ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը միջազգային մրցաշարի կմասնակցի Բելառուսում
Ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը պատրաստվում է հունիսի 25-29-ը Գերմանիայի Դորտմունդ քաղաքում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունը: Բայց, մինչեւ աշխարհամասի ստուգատեսը, մայիսի 25-ին երիտասարդ ազատոճայինները կմեկնեն Բելառուս  մասնակցելու միջազգային մրցաշարի: Հավաքականի ավագ մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ Բելառուսում հիմնականում հանդես կգան Եվրոպայի առաջնություն մեկնող ըմբիշները.
«Առաջիկա միջազգային մրցաշարին կմասնակցեն մեր առաջին համարները: Թիմում ընդգրկել ենք նաեւ աչքի ընկած երկու մարզիկի, որոնք Հայաստանի առաջնության մրցանակակիր են: Բելառուսում ըմբիշներ կունենանք  բոլոր քաշային կարգերում: Իհարկե, պայքարելու ենք մրցանակային տեղերի համար:
Մրցաշարից անմիջապես հետո կմեկնենք Վլադիկավկազ, որտեղ Հարավային Օսեթիայի մեծահասակների հավաքականի հետ համատեղ ուսումնամարզական հավաք կանցկացնենք»,- ասաց Ավետիք Վարդանյանը:
Բելառուսի միջազգային մրցաշարին կմասնակցեն Կարեն Զուրաբյանը, Արսեն Հարությունյանը, Վարդգես Կարապետյանը, Գեւորգ Մխեյանը, Գեղամ Գալստյանը, Արման Ավագյանը, Արման Անդրեասյանը, Հովհաննես Մաղաքյանը, Սարգիս Հովսեփյանը եւ Հովհաննես Մխիթարյանը:

Молодежная сборная Армении по вольной борьбе готовится к предстоящему с 25 по 29 июня чемпионату Европы в немецком Дортмунде. До первенства континента молодые борцы вольного стиля 25 мая отправятся в Беларусь для участия в международном соревновании. Старший тренер молодежной сборной Аветик Варданян в беседе с пресс-службой НОКА отметил, что в Беларуси в основном выступят борцы, едущие на чемпионат Европы:
«В этом международном турнире примут участие наши первые номера. Но в состав команды привлечены также два спортсмена, ставшие призерами чемпионата Армении. В Беларуси у нас будут борцы во всех весовых категориях. Конечно, поборемся за призовые места.
Сразу после соревнования отправимся во Владикавказ, где проведем совместный сбор вместе со взрослой сборной Осетии», - сказал Аветик Варданян.
В международном турнире в Беларуси примут участие Карен Зурабян, Арсен Арутюнян, Вардгес Карапетян, Геворг Мхеян, Гегам Галстян, Арман Авакян, Арман Андреасян, Оганес Магакян, Саркис Овсепян, Оганес Мхитарян.