Fed Cup. Հայ թենիսիստները պարտվել են Հունաստանին
Թենիսի Հայաստանի հավաքականը Fed Cup-ի եվրոաֆրիկյան տարածաշրջանի խաղարկությունում երկրորդ պարտությունն է կրել: Մեր մարզիկները 0:3 հաշվով զիջել են Հունաստանի թիմին:
Այս մրցաշարում Հայաստանը եւս մեկ խաղ կունենա, սակայն այն որոշիչ չի լինի: Մեր հավաքականը կշարունակի մնալ երրորդ խմբում:
Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Գեւորգ Կարամանուկյանի խոսքով մեր աղջիկները փորձի պակաս ունեն: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նա կարեւորեց, որ հայ թենիսիստները գեյմերում պայքարել են եւ հեշտությամբ զրոներով չեն հանձնվել մրցակիցներին:
Fed Cup-ի եվրոաֆրիկյան տարածաշրջանի խաղարկության երրորդ խմբի A ենթախմբում Հայաստանի մրցակիցներն էին Մալթան ու Հունաստանը:

Сборная Армении по теннису потерпела второе поражение в III группе Евро-африканской зоны розыгрыша Fed Cup. Наши спортсменки со счетом 0:3 уступили команде Греции.
В этом турнире сборная Армении проведет еще одну игру, которая не будет иметь определяющего значения. Наша сборная продолжит оставаться в третьей группе.
По словам исполнительного директора Федерации тенниса Армении Геворга Караманукяна, наши девушки испытывают недостаток опыта. В беседе с пресс-службой НОКА он отметил важность того, что армянские теннисистки боролись в отдельных геймах и не проигрывали соперницам под ноль.
В подгруппе "А" III группы Евро-африканской зоны розыгрыша Fed Cup соперниками Армении были Мальта и Греция.