Օգոստոսի 4-ից 6-ը Վիլնյուսում կընթանա Արեւելյան եվրոպական երկրների վոլեյբոլի գոտային ասոցիացիայի (EEVZA) լողափնյա վոլեյբոլի մինչեւ 18 տարեկան պատանիների առաջնությունը, որին կմասնակցի Արման Միսկարյան եւ Ռազմիկ Հակոբյան զույգը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը հայտնեց, որ միջազգային մրցաշարից առաջ Երեւանում կկայանա լողափնյա վոլեյբոլի Հայաստանի առաջնությունը:
Հուլիսի 7-ից 9-ը կմրցեն տղամարդիկ եւ կանայք, հուլիսի 11-ից 13-ը` պատանիներն ու աղջիկները: Յուրաքանչյուր մրցմանը նախատեսվում է 16 զույգի մասնակցություն:

С 4 по 6 августа в Вильнюсе пройдет чемпионат Восточно-европейской зональной ассоциации (EEVZA) по пляжному волейболу среди юношей (до 18 лет). В турнире примет участие армянская пара Арман Мискарян и Размик Акопян.
В беседе с пресс-службой НОКА генеральный секретарь Федерации волейбола Армении Карен Асмарян сообщил, что перед международным турниром в Ереване состоится чемпионат республики по пляжному волейболу.
7-9 июля будут соревноваться мужчины и женщины, 11-13 июля – юноши и девушки. В каждом соревновании планируется участие 16 пар.