ԱԱ. Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականն առաջին պարտությունը կրեց
2019 թ. բասկետբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի A խմբում Հայաստանի հավաքականն առաջին պարտությունը կրեց: Սարաեւոյում մեր ընտրանին 85:98 հաշվով զիջեց  Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի հավաքականին:
Առաջին քառորդը հայ բասկետբոլիստներն ավարտեցին հավասար պայքարում 23:23: Սակայն երկրորդ քառորդից սկսած բոսնիացիները առավելություն ստացան՝ մեծ ընդմիջումից առաջ հաշիվը դարձնելով 52:44
Երրորդ քառորդում բոսնիացիները կրկին առջեւում էին՝ 73 :60: Վերջին՝ չորրորդ քառորդում, մերոնք զիջեցին 13 միավորի տարբերությամբ (85:98):
Հայաստանի հավաքականը հաջորդ հանդիպումը նույնպես կանցկացնի մրցակցի հարկի տակ: Մեր թիմը օգոստոսի 12-ին կհանդիպի Սլովակիայի ընտրանու հետ:

ЧМ: Сборная Армении по баскетболу потерпела первое поражение
Сборная Армении потерпела первое поражение в группе "А" отборочного этапа чемпионата мира по баскетболу 2019 года. В Сараево наша сборная со счетом 85:98 уступила сборной Боснии и Герцеговины.
Первую четверть армянские баскетболисты завершили с равным счетом 23:23. Однако, начиная со второй четверти, боснийцы получили преимущество, уйдя на большой перерыв при счете 52:44.
В третьей четверти боснийцы вновь были впереди - 73:60. В заключительной четверти разница в счете осталась 13 очков.
Сборная Армении следующую встречу также проведет на площадке соперника. Наша команда 12 августа встретится со сборной Словакии.