Ըմբիշ Լևոն Ասատրյանը դարձել է վետերանների աշխարհի չեմպիոն
Հունաստանի մայրաքաղաք Աթենքում շարունակվում է հոկտեմբերի 13-ից մեկնարկած ըմբշամարտի վետերանների աշխարհի առաջնությունը:
Մրցումային առաջին օրը 76 կգ քաշային կարգի Լևոն Ասատրյանը դարձել է աշխարհի չեմպիոն:
Ասատրյանը մեկնարկեց 1/8 եզրափակչից, որտեղ  գերազանցեց ֆրանսիացի ըմբիշին: Քառորդ եզրափակչում հայ վետերանը ուժեղ էր թուրք Էրթան Ույսալից: Եզրափակչի ուղեգրի համար Ասատրյանը պայքարեց պարսիկ Ահմադի Մուհամադի հետ: Հայ վետերան ըմբիշը բոլոր գոտեմարտերն ավարտել է ժամանակից շուտ:
Եզրափակիչ գոտեմարտում Լևոն Ասատրյանը առավելության հասավ Թուրքիայի մեկ այլ ներկայացուցչի՝  Մելեք Աբդուլմութալիփի նկատմամբ և դարձավ ըմբշամարտի վետերանների աշխարհի չեմպիոն:

Борец Левон Асатрян стал чемпионом мира среди ветеранов
В столице Греции Афинах продолжается стартовавший 13-го октября чемпионат мира по борьбе среди ветеранов.
В первый день соревнований Левон Асатрян, выступающий в весовой категории 76 кг, стал чемпионом мира.
Асатрян начал борьбу с 1/8 финала, где превзошел французского борца. В четвертьфинале армянский ветеран был сильнее турка Эртана Уйсала. За путевку в финал Асатрян провел поединок с иранцем Ахмадом Мухамадом. Армянский борец закончил все бои раньше времени.
В финальном поединке Левон Асатрян добился преимущества над еще одним представителем Турции Мелеком Абдулмуталибом и стал чемпионом мира по борьбе среди ветеранов.