Հայ դահուկավազորդներ Միքայել Միքայելյանն ու Մարիամ Միքայելյանը սեպտեմբերի 9-ին եւ 10-ին Իտալիայի Տրենտո քաղաքում մասնակցել են անվադահուկների Մ 20 տարեկանների աշխարհի գավաթի խաղարկության վերջին փուլին:
Առաջին օրը դահուկավազորդները մրցել են 4.7 կմ դասական ոճ մրցաձեւում: Միքայել Միքայելյանը զբաղեցրել է 5-րդ հորիզոնականը, իսկ Մարիամ Միքայելյանը՝ 10-րդ: Երկրորդ օրը 6.9 կմ ազատ ոճ մրցաձեւում Միքայելը 9-րդն էր, Մարիամը՝ 14-րդը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանն ասաց, որ մարզիկների առջեւ մրցանակային տեղ զբաղեցնելու խնդիր դրված չէր.
«Սա ստուգողական մրցաշար էր հայ դահուկավազորդների համար: Մեր թիմը մրցավայրից ոչ հեռու ուսումնամարզական հավաք էր անցկացնում եւ որոշեցինք մրցաշարին մասնակցելու առիթը բաց չթողնել: Գոհ ենք նրանց կատարած աշխատանքից»,- նշեց Գագիկ Սարգսյանը:

Армянские лыжники Микаел Микаелян и Мариам Микаелян 9-10 сентября в итальянском городе Тренто приняли участие в заключительном этапе розыгрыша Кубка мира до 20 лет по роликовым лыжам.
В первый день лыжники соревновались на дистанции 4.7 км классическим стилем. Микаел Микаелян занял 5-е место, а Мариам Микаелян – 10-е. Во второй день на дистанции 6.9 км свободным стилем Микаел был 9-м, Мариам – 14-й.
В беседе с пресс-службой НОКА генеральный секретарь Федерации лыжного спорта Армении Гагик Саргсян сказал, что перед спортсменами не стояла задача занять призовое место.
"Это было пробное соревнование для армянских лыжников. Наша команда недалеко от Тренто проводила учебно-тренировочный сбор, и мы решили не упускать возможность участвовать в соревновании. Мы довольны проделанной ими работой", - отметил Гагик Саргсян.