Առավոտյան չի մարզվել ու չի էլ շտապում միանալ մարզվողներին՝ ոչ սպորտային հագուստով է: Օլիմպիական խաղերի, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը հյուրընկալվել է «Կյանքը սպորտի ռիթմով» ծրագրին:
ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության կազմակերպած մասսայական մարզումներին մասնակցում են տարբեր մարդիկ՝ անկախ տարիքից ու սեռից: Օլիմպիական չեմպիոնն այս անգամ կողքից է հետեւում, միայն հասցնում է լուսանկարվել երկրպագուների հետ.
«Հիանալի միտք է: Շատ կարեւոր է, որ մարդիկ շաբաթական մեկ կամ երկու անգամ մարզվեն, առողջ լինեն: Այսօր դիտորդի կարգավիճակում եմ, հաջորդ անգամ գուցե միանամ մարզումներին»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արթուր Ալեքսանյանը:
«Կյանքը սպորտի ռիթմով» ծրագրի անվճար մասսայական մարզումները վերսկսվել են: Յուրաքանչյուր շաբաթ օր Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի բակում առողջ ապրելակերպ է:

Артур Алексанян присутствовал на массовых тренировках
Утром он не тренировался и не спешит присоединяться к тренирующимся, за неимением спортивной одежды. Чемпион Олимпийских игр, мира и Европы Артур Алексанян побывал в гостях у программы "Жизнь в ритме спорта".
В организованных Министерством спорта и по делам молодежи РА массовых тренировочных занятиях участвуют разные люди, в независимости от возраста и пола. Олимпийский чемпион на этот раз наблюдает со стороны, лишь успевает сфотографироваться с болельщиками.
"Прекрасная мысль. Очень важно, чтобы люди тренировались один или два раза неделю, были здоровыми. Сегодня я в статусе наблюдателя, в следующий раз, может быть, присоединюсь к тренировкам", - сказал в беседе с журналистами Артур Алексанян.
Бесплатные массовые тренировки в рамках программы "Жизнь в ритме спорта" возобновились. Каждую субботу в дворе спортивно-коцертного комплекса имени Карена Демирчяна пропагандируется здоровый образ жизни.