Բասկետբոլի Եվրոպայի 2021 թ. առաջնության ընտրական փուլի Ալբանիա-Հայաստան հանդիպման ամենաարդյունավետ խաղացող ճանաչվել է Ալբերտ Թադեւոսյանը: Հաղթական խաղից հետո հայ բասկետբոլիստը ՀԲՖ մամուլի քարտուղարության հետ զրույցում կիսվել է տպավորություններով.
«Ես շատ ուրախ եմ, որ կարողացա թիմին օգտակար լինել եւ հույս ունեմ, որ հետագա խաղերում եւս հաղթելու ենք:
Մենք շատ լավ էինք պատրաստվել այս խաղին, չնայած ընդամենը 2-3 օր էինք լիարժեք մարզում անցկացրել: Սակայն, հավաքականների դեպքում դա նորմալ է:
Այս հանդիպումից ընդամենը 3 օր անց մենք ընդունելու ենք Դանիայի ազգային հավաքականին եւ պետք է կարողանանք հաղթանակ տոնել նաեւ այդ խաղում: Կարծում եմ՝ Երեւանում տեղի ունեցող Դանիայի դեմ խաղում, կօգնեն նաեւ մեր երկրպագուները, որոնք մեզ կաջակցեն մարզադահլիճում»,- ասել է Թադեւոսյանը:

Альберт Тадевосян: Надеюсь, и Данию победим, в чем нам помогут также болельщики
Самым результативным игроком матча отборочного этапа ЧЕ-2021 Албания - Армения был признан Альберт Тадевосян. После победного матча армянский баскетболист в беседе с пресс-службой ФБА поделился впечатлениями.
"Я очень рад, что смог быть полезным команде и надеюсь, что в дальнейших матчах тоже победим.
Мы очень хорошо подготовились к этой игре, несмотря на то, что лишь 2-3 дня полноценно тренировались. Однако в случае со сборной это нормально.
Спустя всего три дня после этой встречи мы примем национальную сборную Дании и должны суметь вновь отпраздновать победу. Думаю, что в ереванском матче с датчанами помогут также наши болельщики, которые придут поддержать нас на трибуны", - сказал Тадевосян.
Матч Армения - Дания состоится 26 ноября, в 19:00, в спорткомплексе КГД при правительстве РА ("Мика").