Բռնցքամարտիկները մրցաշրջանը սկսել են Ծաղկաձորում հավաքով
Այսօրվանից Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականն ուսումնամարզական հավաք է սկսում  Ծաղկաձորում, որը կտեւի մինչեւ հունվարի 23-ը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը հայտնեց, որ հավաքին մասնակցում է 22 բռնցքամարտիկ:
«Տարին դեռ նոր է սկսվել: Առաջին հավաքին, շեշտը ինչպես միշտ կդրվի ընդհանուր ֆիզիկական պատրաստվածության վրա: Ընդլայնված կազմով ենք աշխատում, յուրաքանչյուրը հնարավորություն ունի իրեն լավագույն կողմերով դրսեւորելու:
Ինչպես գիտեք, այս տարի մեծահասակների աշխարհի ու Եվրոպայի առաջնություններ չեն անցկացվելու: Կուսումնասիրենք AIBA-ի օրացույցը եւ կորոշենք՝ որ մրցաշարերում հանդես գալ: Մեզ սպասում են նաեւ մինչեւ 18 եւ 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունները: Դրա համար մեծ ուշադրություն կդարձնենք երիտասարդ բռնցքամարտիկներին, որպեսզի լավ պատրաստվեն պատասխանատու մրցաշարերին»,- ասաց Դավիթ Թորոսյանը:

Боксеры начали сезон сбором в Цахкадзоре
С сегодняшнего дня сборная Армении по боксу начинает учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре, который продлится до 23 января.
В беседе с пресс-службой НОКА главный тренер национальной команды Давид Торосян сообщил, что в сборе участвуют 22 боксера.
"Год только начинается. Упор на первом сборе, как всегда будет сделан на общефизическую подготовку. Работаем расширенным составом, каждый имеет шанс проявить себя с лучшей стороны.
Как вы знаете, в этом году чемпионаты мира и Европы среди взрослых проводиться не будут. Изучим календарь AIBA и решим, в каких международных соревнованиях будем выступать. Также нас ждут чемпионаты Европы до 18 и 22 лет. Поэтому будем уделять большое внимание молодым боксерам, чтобы они хорошо подготовились к ответственным соревнованиям", - сказал Давид Торосян.