Շախմատ. Ռոբերտ Հովհաննիսյանը մեկնարկում երկու հաղթանակ տարավ
Երեւանում ընթացող շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց 78-րդ առաջնությունում երեկ կայացան երկրորդ տուրի պարտիաները: Ռոբերտ Հովհաննիսյանը սեւերով հաղթեց Տիգրան Պետրոսյանին եւ մեկնարկում տարած երկու հաղթանակներով գրավեց առաջատարի դիրքը:
Մյուս պարտիաների արդյունքները. Զավեն Անդրիասյան-Արման Փաշիկյան՝ 0:1, Տիգրան Հարությունյան-Կարեն Գրիգորյան՝ 1:0, Սամվել Տեր-Սահակյան-Մանուել Պետրոսյան, Հովհաննես Գաբուզյան-Շանթ Սարգսյան՝ ոչ-ոքի: Հայկ Մարտիրոսյանն ազատ էր:
Մրցաշարային աղյուսակ. Հովհաննիսյան՝ 2 միավոր, Փաշիկյան՝ 1.5, Գաբուզյան, Հարությունյան, Սարգսյան, Մ. Պետրոսյան, Գրիգորյան՝ 1-ական, Մարտիրոսյան, Տեր-Սահակյան, Տ. Պետրոսյան՝ 0.5-ական, Անդրիասյան՝ 0:
Այսօր կայանալիք երրորդ տուրում կհանդիպեն. Փաշիկյան-Հարությունյան, Սարգսյան-Անդրիասյան, Հովհաննիսյան-Գաբուզյան, Մ. Պետրոսյան-Տ. Պետրոսյան, Մարտիրոսյան-Տեր-Սահակյան, Գրիգորյանն ազատ է:

Шахматы: Роберт Оганесян одержал две победы на старте
На проходящем в Ереване 78-м мужском чемпионате Армении по шахматам 13 января состоялись партии второго тура. Роберт Оганесян черными победил Тиграна Петросяна и с двумя победами на старте захватил лидерство.
Результаты остальных партий: Завен Андриасян – Арман Пашикян 0:1, Тигран Арутюнян – Карен Григорян 1:0, Самвел Тер-Саакян – Мануел Петросян, Оганес Габузян – Шант Саргсян – ничьи. Айк Мартиросян – свободен.
Турнирная таблица: Оганесян – 2 очка, Пашикян – 1,5, Габузян, Арутюнян, Саргсян, М. Петросян, Григорян – по 1, Мартиросян, Тер-Саакян, Т. Петросян – по 0,5, Андриасян – 0.
В третьем туре 14 января встречаются: Пашикян – Арутюнян, Саргсян – Андриасян, Оганесян – Габузян, М. Петросян – Т. Петросян, Мартиросян – Тер-Саакян, Григорян – свободен.