Բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը պատրաստվում է Ալբանիայի դեմ խաղին
Բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականն Օլիմպավանում սկսեց նախապատրաստվել Եվրոպայի առաջնության նախընտրական փուլի Հայաստան-Ալբանիա հանդիպմանը:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Նիկշա Բավցեւիչի գլխավորությամբ մեր թիմի ճամբարում մարզվում է 13 բասկետբոլիստ: Նրանք են՝ Ամիրան Ամիրխանովը, Լուկաս Ֆիշերը,  Անդրանիկ Չրաբաշը, Ալլան Հեսսը,  Անդրեյ Կոնստանտինովը, Արարատ Քոչինյանը, Ալբերտ Թադեւոսյանը, Էդգար Բաբայանը, Գեորգի Պոդկոլզինը, Դավիթ Խաչատրյանը, Արագատ Աբրամիանը,  Արման Հակոբյանը, Նիկիտա Զախարովը:
Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայից հայտնեցին, որ Քրիս Յանկու Օսկիյանը վնասվածքի պատճառով չի միացել ազգային հավաքականին: Արկադի Մկրտիչյանը, Արտյոմ Թավակալյանը, Կարեն Չիվիչյանը, Մեթյու Մադոյանը, Արամ Արսլանյանը, Սթիվեն Էնոչը ու Անդրե Սփայթ Մկրտչյանը թիմին չեն կարող միանալ ԱՄՆ ուսանողական լիգայի հանդիպումների պատճառով:

Национальная сборная Армении по баскетболу в Олимпаване начала готовиться к матчу предварительного этапа чемпионата Европы Армения – Албания.
Под руководством главного тренера сборной Никши Бавцевича в лагере нашей команды тренируются 13 баскетболистов. Это – Амиран Амирханов, Лукас Фишер, Андраник Чрабаш, Аллан Хесс, Андрей Константинов, Арарат Кочинян, Альберт Тадевосян, Эдгар Бабаян, Георгий Подколзин, Давид Хачатрян, Арагат Абрамиан, Арман Акопян, Никита Захаров.
В Федерации баскетбола Армении сообщили, что Крис Янку Оскиян из-за травмы не присоединился к национальной сборной. Аркадий Мкртичян, Артем Тавакалян, Карен Чивичян, Мэтью Мадоян, Арам Арсланян, Стивен Эноч и Андре Спайт Мкртчян не могут присоединиться к команде из-за матчей Студенческой лиги США.