Շեցին-2019․ Հայ մարմնամարզիկները լուրջ խնդիրների են բախվել ԵԱ-ի մեկնարկից առաջ
Հայաստանի հավաքականն այս առաջնությանը նախապատրաստվում էր Թբիլիսիում, որտեղից թիմը պետք է ուղևորվեր մրցավայր։
Լեհական ավիաուղիները (LOT), վատ եղանակային պայմաններից ելնելով, չեղարկել են չվերթը ուղիղ 26 ժամով։ Սակայն նույն ժամանակահատվածում այլ ավիաուղիներ իրականացրել են իրենց կանոնավոր չվերթները։
Միջադեպի հետևանքով՝ մեր հավաքականի մարզիկները չեն հասցրել անգամ մասնակցել պաշտոնական մարզմանը և 2 գիշեր չեն քնել։
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը նշեց, որ այս միջադեպն, իհարկե, կանդրադառնա մարզիկների ելույթների վրա, սակայն տղաները հավաքված են ու լավ տրամադրված։

Today the European Artistic Gymnastics Individual Championship has kicked off in Szczecin, Poland.
On the first competition day qualification rounds of both separate apparatus and all-around events are held.
The Armenia team had been preparing for this championship in Tbilisi from where the team had to leave for the competition. The Polish Airways (LOT) canceled the flight for 26 hours due to bad weather conditions while during the same period other airways made their regular flights. As a result of the incident our team’s athletes couldn’t even take part in the official training and didn’t sleep 2 nights.
Team’s head coach Hakob Serobyan told the ANOC press office that the incident, undoubtedly, will affect the athletes’ performances but the guys are fit and well-disposed.