Շեցին-2019․ Հայ մարմնամարզիկները լուրջ խնդիրների են բախվել ԵԱ-ի մեկնարկից առաջ
Հայաստանի հավաքականն այս առաջնությանը նախապատրաստվում էր Թբիլիսիում, որտեղից թիմը պետք է ուղևորվեր մրցավայր։
Լեհական ավիաուղիները (LOT), վատ եղանակային պայմաններից ելնելով, չեղարկել են չվերթը ուղիղ 26 ժամով։ Սակայն նույն ժամանակահատվածում այլ ավիաուղիներ իրականացրել են իրենց կանոնավոր չվերթները։
Միջադեպի հետևանքով՝ մեր հավաքականի մարզիկները չեն հասցրել անգամ մասնակցել պաշտոնական մարզմանը և 2 գիշեր չեն քնել։
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը նշեց, որ այս միջադեպն, իհարկե, կանդրադառնա մարզիկների ելույթների վրա, սակայն տղաները հավաքված են ու լավ տրամադրված։

Щецин-2019: Армянские гимнасты столкнулись с серьезными проблемами перед стартом ЧЕ
В первый день соревнований проходят квалификационные раунды как в индивидуальном зачете, так и в многоборье.
Сборная Армении готовилась к этому чемпионату в Тбилиси, откуда команда собиралась направиться на турнир. Польские авиалинии (LOT) задержали рейс на 26 часов из-за плохих погодных условий. Однако в то же время другие авиакомпании выполняли свои рейсы по расписанию.
Из-за задержки рейса спортсмены нашей сборной не успели даже на официальную тренировку и не спали 2 ночи.
Главный тренер сборной Акоп Серобян в беседе с пресс-службой НОК Армении отметил, что произошедшее конечно отразится на выступлениях спортсменов, однако гимнасты собраны и настроены положительно.