Ձեռք բերեցինք 5 ուղեգիր. խնդիրն ամբողջությամբ կատարված է. Փաշիկ Ալավերդյան
Ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանն ամփոփում է ԱՄՆ-ի Հյուսթոն քաղաքում կայացած աշխարհի առաջնությունը:
«Ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը կատարեց իր առջև դրված խնդիրը: Մենք ձեռք բերեցինք Օլիմպիական խաղերի 5 ուղեգիր: Խնդիրն ամբողջությամբ կատարված է: Ամեն մրցումից հետո մարզիչներն ու մարզիկները նոր խնդիրների առջև են կանգնում, որոնց պետք է լուծում տալ, աշխատել դրանց վրա մինչև հաջորդ մրցումները: Այստեղ էլ տեսաք՝ խնդիրներ առաջացան Տիգրան Մարտիրոսյանի և Սիմոն Մարտիրոսյանի հետ: Ինչ վերաբերում է երիտասարդ Սիմոնին, պետք է մտածել՝ ինչպես անել, որ նա քաշ գցելուց հետո կարողանա ցույց տալ իր մարզումների ժամանակ բարձրացրած կիլոգրամները»,-ասաց հավաքականի գլխավոր մարզիչը:
Աշխարհի առաջնությունում փոքր բրոնզե մեդալ են նվաճել Անդրանիկ Կարապետյանը (77 կգ), Սիմոն Մարտիրոսյանը (105 կգ) և Գոռ Մինասյանը (105+ կգ):

Главный тренер мужской сборной Армении по тяжелой атлетике Пашик Алавердян подводит итоги состоявшегося в американском городе Хьюстоне чемпионата мира.
«Мужская сборная Армении по тяжелой атлетике выполнила поставленную перед ней задачу. Мы приобрели 5 путевок на Олимпйские игры, задача полностью выполнена. После каждого соревнования перед тренерами и спортсменами встают новые задачи, которые надо решать, работать над ними до следующих соревнований. Вы увидели, что и здесь возникли проблемы с Тиграном Мартиросяном и Симоном Мартиросяном. Что касается молодого Симона, то надо подумать, что делать, чтоб он после снижения веса смог показывать свои килограммы, которые поднимает на тренировках»,-отметил главный тренер сборной.
На чемпионате мира малые бронзовые медали завоевали: Андраник Карапетян (77 кг), Симон Мартиросян (105 кг) и Гор Минасян (105+ кг).