Մինսկում գտնվող «Ուսանողական ավանի» շինարարական աշխատանքները մոտենում են ավարտին: Ավանը հյուրընկալելու է հունիսի 21-30-ը կայանալիք երկրորդ Եվրոպական մարզական խաղերի համար Բելառուսի մայրաքաղաք ժամանած Ազգային օլիմպիական կոմիտեների պատվիրակություներին:
Բելառուսի պետական համալսարանի հանրակացարանը բաղկացած է 9 շենքերից եւ պատրաստ է հյուրընկալել մոտ 9800 մարդու: Համալիրը վերակառուցվել է Եվրոպական խաղերի համար: Բոլոր մարզօջախները գտնվում են ավանի հարեւանությամբ:
Օրերս «Ուսանողական ավան» է այցելել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, որը բարձր է գնահատել համալիրի պատրաստվածությունը: Եվրոպական խաղերի ընթացքում ավանում կաշխատեն մոտ 700 կամավորներ: Սպասվում է, որ առաջին պատվիրակությունները Մինսկ կժամանեն հունիսի 15-ին:

Строительные работы в «Студенческой деревне» в Минске подходят к завершению. С 21-го по 30-е июня деревня примет делегации Национальных олимпийских комитетов, прибывающих в столицу Беларуси на вторые Европейские спортивные игры.
Общежитие Белорусского государственного университета состоит из 9-и корпусов и готово принять около 9800 человек. Комплекс реконструирован для Европейских игр. Все спортивные объекты расположены близко к деревне.
Недавно «Студенческую деревню» посетил президент Беларуси Александр Лукашенко и высоко оценил готовность комплекса. Во время Европейских игр в деревне будут работать около 700 волонтеров. Ожидается, что первые делегации прибудут в Минск 15-го июня.