Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը ներկա էր Մինսկում անցկացվող Եվրոպական խաղերի երկրորդ մրցումային օրվա սամբոյի եզրափակիչ մենամարտերին։
ՀԱՕԿ նախագահը պարգևատրեց կանանց 48 կգ քաշային կարգի մեդալակիրներին։
ՀԱՕԿ նախագահը տրիբունայից հետևում էր հայ մարզիկների ելույթներին։
Հիշեցնենք, որ սամբիստ Դավիթ Գրիգորյանը (82 կգ) դարձավ Եվրոպական խաղերի արծաթե մեդալակիր։ Եզրափակչում Գրիգորյանը 0։7 հաշվով պարտվեց Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Անդրեյ Պերեպելյուկին:
Դավիթ Գրիգորյանը պայքարը սկսել էր 1/4 եզրափակչից, որտեղ 3։1 հաշվով հաղթել էր իտալացի Միշելի Ալսիոյին։
Կիսաեզրափակիչում Գրիգորյանի մրցակիցը վրացի Բեսարիոն Բերուլավան էր, որի նկատմամբ հայ սամբիստը 1։0 հաշվով հաղթանակ էր տարել և դուրս եկել եզրափակիչ։
Դա Հայաստանի առաջին մեդալն էր երկրորդ Եվրոպական խաղերում։
Այսօր հայ սամբիստներից պայքարի էին դուրս եկել նաև Մաքսիմ Մանուկյանը (57 կգ) և Ասյա Լալազարյանը (48 կգ), ովքեր պարտվեցին բրոնզե մեդալի համար պայքարում։
Հունիսի 23-ին սամբիստներից պայքարի մեջ կմտնեն Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ), Արսեն Ղազարյանը (74 կգ) և Գրիգոր Սահակյանը (90 կգ):

President of the National Olympic Committee of Armenia Gagik Tsarukyan attended the final bouts of the sambo competition of the European Games being held in Minsk.
The ANOC president awarded the medalists in the women’s 48 kg weight class.
Also the ANOC president followed the Armenian samboists’ performances from the stand.
Let us recall samboist David Grigoryan (82 kg) became a silver medalist of the 2nd European Games.
In the final Grigoryan lost 0:7 to Russia’s Andrey Perepelyuk.
David Grigoryan had started the struggle from the quarterfinals where he had defeated 3:1 Italian Alessio Miceli.
In the semifinals Grigoryan’s opponent had been Georgian Besarioni Berulava whom our wrestler had won 1:0 and had got a right to fight for a gold medal.
This was Armenia’s first medal at the 23nd European Games.
Today Armenian samboists Maksim Manukyan (57 kg) and Asya Lalazaryan (48 kg) also performed losing the fights for bronze medals.
On June 23 our samboists Tigran Kirakosyan (52 kg), Arsen Ghazaryan (74 kg) and Grigor Sahakyan (90 kg) will enter the mat.