Հայտնի մարզիկները կհանդիպեն Լոզան-2020-ի մասնակիցներին
Լոզան-2020-ի պատանեկան Օլիմպիական խաղերի մասնակիցները կմասնակցեն ճանաչողական ծրագրի, որը նախագծվել է Լոզանի համալսարանի, պոլիտեխնիկական դպրոցի և «Vaudois» համալսարանական հիվանդանոցի կողմից:
ֆրիսթյալից Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդլակիր Ֆանիի Սմիթը, հոկեյիստ Քրիստոբալ Յուեն, գեղասահքի Եվրոպայի չեմպիոն Սառա Մեյերը պատանի օլիմպիականներին կսովորեցնեն, թե ինչպես ճիշտ հետևել սեփական առողջությանը, կօգնեն մասնակցել մի շարք թեստավորումների և բժշկական փորձերի:
Լոզան-2020-ի կազմկոմիտեն պատրաստում է նաև հոլովակների շարք, որտեղ արդեն հայտնի մարզիկները, կպատմեն իրենց պատանի կոլեգաներին հաճախ հանդիպող ֆիզիկական և հոգեբանական վնասվածքների, ճիշտ սննդակարգի, քնի կարգավորման և սթրեսի հաղթահարման մասին:

Участники юношеских Олимпийских игр Лозанна-2020 примут участие в ознакомительной программе, разработанной Лозаннским университетом, Политехнической школой и Университетской больницей «Vaudois».
Бронзовая медалистка Олимпийских игр по фристайлу Фанни Смит, хоккеист Кристобаль Юэ, чемпионка Европы по фигурному катанию Сара Майер научат юных олимпийцев правильно следить за своим здоровьем, помогут пройти различные медицинские тесты.
Оргкомитет Лозанны-2020 также готовит серию видеороликов, в которых известные спортсмены расскажут своим молодым коллегам о часто встречающихся физических и психологических травмах, правильном питании, регуляции сна и преодолении стресса.