Հայտնի մարզիկները կհանդիպեն Լոզան-2020-ի մասնակիցներին
Լոզան-2020-ի պատանեկան Օլիմպիական խաղերի մասնակիցները կմասնակցեն ճանաչողական ծրագրի, որը նախագծվել է Լոզանի համալսարանի, պոլիտեխնիկական դպրոցի և «Vaudois» համալսարանական հիվանդանոցի կողմից:
ֆրիսթյալից Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդլակիր Ֆանիի Սմիթը, հոկեյիստ Քրիստոբալ Յուեն, գեղասահքի Եվրոպայի չեմպիոն Սառա Մեյերը պատանի օլիմպիականներին կսովորեցնեն, թե ինչպես ճիշտ հետևել սեփական առողջությանը, կօգնեն մասնակցել մի շարք թեստավորումների և բժշկական փորձերի:
Լոզան-2020-ի կազմկոմիտեն պատրաստում է նաև հոլովակների շարք, որտեղ արդեն հայտնի մարզիկները, կպատմեն իրենց պատանի կոլեգաներին հաճախ հանդիպող ֆիզիկական և հոգեբանական վնասվածքների, ճիշտ սննդակարգի, քնի կարգավորման և սթրեսի հաղթահարման մասին:

The participants of the Youth Olympic Games Lausanne 2020 will participate in an educational programme which was designed by the University of Lausanne, Federal Institute of Technology and Lausanne University Hospital.
Freestyle Olympic bronze medalist Fanny Smith, hockey player Cristobal Huet, figure skating European champion Sarah Meier will teach the young Olympians how to take care of their health, take tests and medical examinations.
The Lausanne 2020 Organizing Committee also prepares a range of videos where famous athletes will tell their young colleagues about frequent physical and psychological injuries, nutrition, sleep regulation and overcoming stress.