Մեկնարկում է վոլեյբոլի Հայաստանի գավաթի խաղարկությունը
Մեկնարկում է վոլեյբոլի Հայաստանի կանանց և տղամարդկանց գավաթի խաղարկությունը: Տղամարդկանց պայքարում կմրցեն 6 թիմեր՝ ՖԻՄԱ, «Ստեփանակերտ», «Դինամո Նոր-նորք», «Արաբկիր», «Բժշկական համալսարան» և «Գյումրի»: Թիմերը կբաժանվեն երկու ենթախմբի: Գավաթի խաղարկության վերջին օրը գավաթի համար մրցեն ենթախմբերի առաջատարները:
Աղջիկների գավաթի խաղարկությանը կմասնակցեն 4 թիմ՝«Նժդեհ», «ԽՄՕՄՄ», «Վան» և «Տնտեսագիտական համալսարան», իսկ հաղթողը կորոշվի շրջանաձև համակարգով: «Գավաթի խաղարկությունն անցկացնում ենք ավելի շատ վոլեյբոլիստներիի զբաղվածություն ապահովելու համար: Խաղարկությունը կարևոր է նաև նոր մրցաշրջանին նախապատրաստվելու համար»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Կարեն Ասմարյանը:
Վոլեյբոլի Հայաստանի գավաթի խաղարկությունը մեկնարկում է դեկտեմբերի 11-ին և կեզրափակվի դեկտեմբերի 13-ին:

Стартует розыгрыш Кубка Армении по волейболу
Стартует розыгрыш Кубка Армении по волейболу среди мужчин и женщин. В мужском турнире примут участие 6 команд: СКИФ, «Степанакерт», «Динамо Нор-Норк», «Арабкир», «Медицинский университет» и «Гюмри». Команды разделятся на 2 подгруппы. В последний день розыгрыша Кубка за кубок поборются лидеры подгрупп.
В розыгрыше Кубка среди женщин примут участие 4 команды: «Нжде», «ХМОММ», «Ван» и «Экономический университет», а победитель будет определен по круговой системе. «Мы проводим розыгрыш Кубка, скорее, для обеспечения занятости волейболистов. Розыгрыш важен также для подготовки к новому сезону»,-отметил Карен Асмарян в беседе с пресс-службой НОК Армении.