Հայտնի են ձյուդոյի Հայաստանի չեմպիոնները
Երևանի խուլ համրերի միության մարզադահլիճում ավարտվեց ձյուդոյի Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունը:
Տղամարդկանց պայքարում Հայաստանի չեմպիոնները դարձան՝ Գարիկ Հարությունյանը (60 կգ), Ֆերդինանտ Կարապետյանը (66 կգ), Արսեն Ղազարյանը (73 կգ), Անդրանիկ Չափարյանը (81 կգ), Գրիգոր Սահակյանը (90 կգ) և Հակոբ Առաքելյանը (100+ կգ):
Կանանց առաջնության հաղթողներ դարձան՝ Շուշան Առաքելյանը (48 կգ), Սոսե Բալասյանը (52 կգ) և Գայանե Խաչատրյանը (52+ կգ):
«Աղջիկների պայքարում 7 քաշային կարգերը խտացրել՝ 3 քաշային կարգ ենք սարքել: Աղջիկների մակարդակն անբավարար է: Նախորդ տարվա համեմատ մասնակիցների քանակի աճ կա, բայց նրանք միջազգային ասպարեզներում մրցունակ չեն: Տղամարդկանց պայքարում նորություն էր 66 կգ քաշային  Ֆերդինանտ Կարապետյանը, ով առաջին անգամն էր մասնակցում Հայաստաննի առաջնությանը և դարձավ չեմպիոն: Հույսներս կապում ենք ցածր քաշային կարգի մասնակիցների հետ»,-ասաց ձյուդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դավիթ Խիթարյանը:
Ձյուդոյի Հայաստանի առաջնությանը մասնակցում էին 17 մարզական կառույցների 91 մարզիկներ:
Հաղթողներին պարգևատրեցին ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը և ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Վարդան Ոսկանյանը:

В спортзале Дворца культуры и спорта глухих завершился чемпионат Армении по дзюдо среди взрослых.
Чемпионами Армении среди мужчин стали: Гарик Арутюнян (60 кг), Фердинанд Карапетян (66 кг), Арсен Казарян (73 кг), Андраник Чапарян (81 кг), Григор Саакян (90 кг) и Акоп Аракелян (100+ кг).
Победителями чемпионата среди женщин стали: Шушан Аракелян (48 кг), Сосе Баласян (52 кг) и Гаяне Хачатрян (52+ кг).
«В борьбе среди женщин 7 весовых категорий сжали до 3-х. Уровень девушек неудовлетворителен. Есть рост числа участников по сравнению с прошлым годом, но они не конкурентоспособны на мировых аренах. Открытием среди мужчин стал Фердинанд Карапетян, выступающий в весовой категории 66 кг, который впервые участвовал в чемпионате Армении и стал чемпионом. Связываем надежды с участниками легких весовых категорий»,-отметил вице-президент федерации дзюдо Армении Давид Хитарян.
В чемпионате Армении по дзюдо принимал участие 91 спортсмен из 17 спортивных организаций.
Победителей наградили министр спорта и по делам молодежи РА Габриэль Казарян и президент федерации дзюдо Вардан Восканян.