Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) նոր գրասենյակի բացման օրը Լոզանում ՄՕԿ-ի գործադիր կոմիտեին զեկուցել են, թե ինչ քայլեր են ձեռնարկվել բռնցքամարտում Տոկիո-2020 Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ:
Վերահսկիչ խմբի նախագահ Նենադ Լալովիչը խոսել է այն ձեռբերումների մասին, որոնք արվել են հունիսին տեղի ունեցած ՄՕԿ-ի նստաշրջանից հետո: Առաջին հերթին օլիմպիկական որակավորման մրցաշարերում Տոկիո-2020-ի հակադոպինգային պայմանավորվածությունները կպահպանվեն և Թեստավորման միջազգային գործակալությունը 500-ից ավելի թեստեր կանցկացնի: Օլիմպիական բռնցքամարտի աշխատանքային խումբը մեծապես կենտրոնացել է նաև ազգային օլիմպիական կոմիտեների և ազգային ֆեդերացիաների հետ համատեղ աշխատանքի վրա` օգտագործելով ցանկացած հնարավորություն: Այդ կապակցությամբ բացվել է մարզիկներին նվիրված հատուկ, բազմալեզու կայք:
Առաջին անգամ ՄՕԿ-ի մարզիկների կոմիտեն Օլիմպիական խաղերի նախօրեին ուղիղ շփում է սկսել մարզիկների հետ և կարողացել է 8500 մարզիկների ուղարկել 15 միջազգային մրցաշարերի։
Նման լայնածավալ աշխատանքի արդյունքում մարզիկները իրազեկված կլինեն Օլիմպիական խաղերից առաջ և ոգեշնչված մասնակցելու աշխարհի կարևորագույն սպորտային միջոցառմանը:

В день открытия в Лозанне нового офиса Международного олимпийского комитета (МОК) Исполкому МОК доложили о шагах, предпринятых в боксе в преддверии Олимпийских игр Токио-2020.
Председатель контрольной группы Ненад Лалович рассказал о достижениях, имевших место после июньского заседания МОК. Прежде всего, на олимпийских рейтинговых турнирах будут сохранены антидопинговые соглашения Токио-2020, и Международное агентство по тестированию проведет более 500 тестов. Олимпийская рабочая группа по боксу сосредоточилась также на совместной работе с национальными олимпийскими комитетами и национальными федерациями, используя любые возможности. По этому случаю был запущен специальный многоязычный сайт, посвященный спортсменам.
Впервые Комитет спортсменов МОК в преддверии Олимпийских игр организовал прямое общение со спортсменами и смог отправить 8500 спортсменов на 15 международных турниров.
В результате такой обширной работы спортсмены будут владеть информацией об Олимпийских играх и будут воодушевлены участием в наиважнейшем спортивном событии в мире.