Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը Մոսկվայում հանդիպել է Ռուսաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի նախագահ,ԵՎԿ փոխնախագահ Ստանիսլավ Շևչենկոյի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու ֆեդերացիաների համագործակցության նոր ծրագրեր, համատեղ հավաքների և մարզչական սեմինարների կազմակերպման հետ կապված հարցեր:
Կարեն Ասմարյանը բարձր է գնահատել ՌՎՖ-ի դերը Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի աշխատանքներին աջակցելու և գույքի տրամադրման հարցում: Ստանիսլավ Շևչենկոն նշել է, որ Ռուսաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիան միշտ պատրաստ է աջակցել և օգնել ՀՎՖ-ին:

Volleyball Federations of Armenia and Russia discuss new cooperation programs
Karen Asmalyan, the secretary general of the Volleyball Federation of Armenia, has met Stanislav Shevchenko, the president of the Volleyball Federation of Russia and vice president of the CEV, in Moscow.
During the meeting new cooperation programs between the two federations and issues related to the organization of joint training camps and coaching seminars were discussed.
Karen Asmaryan highly appreciated the role of the VFR in assisting the activities of the Volleyball Federation of Armenia and providing property. Stanislav Shevchenko noted that the Volleyball Federation of Russia is always ready to support and assist the VFA.