Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը Մոսկվայում հանդիպել է Ռուսաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի նախագահ,ԵՎԿ փոխնախագահ Ստանիսլավ Շևչենկոյի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու ֆեդերացիաների համագործակցության նոր ծրագրեր, համատեղ հավաքների և մարզչական սեմինարների կազմակերպման հետ կապված հարցեր:
Կարեն Ասմարյանը բարձր է գնահատել ՌՎՖ-ի դերը Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի աշխատանքներին աջակցելու և գույքի տրամադրման հարցում: Ստանիսլավ Շևչենկոն նշել է, որ Ռուսաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիան միշտ պատրաստ է աջակցել և օգնել ՀՎՖ-ին:

Федерации волейбола Армении и России обсудили новые программы сотрудничества
Генеральный секретарь федерации волейбола Армении Карен Асмарян встретился в Москве с президентом федерации волейбола России, вице-президентом ЕКВ Станиславом Шевченко.
Во время встречи обсуждались новые программы сотрудничества двух федераций и вопросы, связанные с организацией совместных сборов и тренерских семинаров.
Карен Асмарян высоко оценил роль ФВР в поддержке деятельности федерации волейбола Армении и в вопросе предоставления инвентаря. Станислав Шевченко отметил, что федерация волейбола России всегда готова поддерживать и помогать ФВА.