Երևանում կանցկացվի բասկետբոլի մարզչական սեմինար
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն՝ Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի հետ համատեղ կանցկացնի բասկետբոլի մարզչական սեմինար:
Սեմինարը կվարի սլովենացի փորձառու մասնագետ Տոնե Կրամպը: 59-ամյա մասնագետը երկար տարիներ աշխատել է Սլովենիայի տարբեր տարիքային հավաքականներում: Նրա գլխավորած հավաքականները բազմիցս հանդես են եկել Եվրոպայի պատանեկան առաջնություններում՝ հաջող ելույթներ ունենալով:
Դասընթացին կմասնակցեն Հայաստանի տարբեր քաղաքներում աշխատող մոտ 30 մարզիչ: Սեմինարը թույլ կտա բարձրացնել պատանեկան բասկետբոլում աշխատող մարզիչների որակավորումը:

Национальный олимпийский комитет Армении, совместно с федерацией баскетбола Армении, проведет тренерский семинар по баскетболу.
Семинар проведет опытный словенский специалист Тоне Крамп. 59-летний специалист долгие годы работал со сборными Словении разных возрастных категорий. Возглавляемые им сборные многократно успешно выступали на юношеских чемпионатах Европы.
В семинаре примут участие около 30-и тренеров, работающих в разных городах Армении. Семинар направлен на поднятие квалификации тренеров юношеских баскетбольных команд.