Թուրքիայի Սամսուն քաղաքում ավարտվեց Օլիմպիական խաղերի բռնցքամարտի վարկանիշային մրցաշարը, որտեղ հայ բռնցքամարտիկները նվաճեցին 4 ուղեգիր:
Ապրիլի 18-ի ուշ գիշերը հավաքականը ժամանաեց Երևան: Չնայած ուշ ժամին՝ օդանավակայանում հոծ բազմություն էր հավաքվել:
Հայ բռնցքամարտիկներին դիմավորելու էր եկել նաև Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը:
Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը Թուրքիայում նվաճեց Օլիմպիական խաղերի 4 ուղեգիր: Մրցաշարի արծաթե մեդալակիրներ դարձան Արթուր Հովհաննիսյանը (49 կգ) և Նարեկ Աբգարյանը (52 կգ), լավագույն երրորդ տեղ զբաղեցրին 56 կգ քաշային Արամ Ավագյանը և 69 կգ քաշային Վլադիմիր Մարգարյանը:
Հ.Գ. Գրեթե նույն ժամին, բռնցքամարտիկների հետ հայրենիք վերադարձան նաև ըմբիշները, ովքեր այս օրերին նույնպես մասնակցում էին վարկանիշային մրցաշարի:

Армянские боксеры вернулись из Турции
В турецком городе Самсун завершился рейтинговый для Олимпийских игр турнир по боксу, на котором армянские боксеры завоевали 4 путевки.
18-го апреля поздно ночью сборная прибыла в Ереван. В аэропорту, несмотря на поздний час, собралось огромное количество народу.
Армянских боксеров встречал также генеральный скретарь Национального олимпийского комитета Армении Грачья Ростомян.
Сборная Армении по боксу завоевала в Турции 4 путевки на Олимпийские игры. Серебряными медалистами турнира стали Артур Оганесян (49 кг)  и Нарек Абгарян (52 кг), лучшие 3-е места заняли Арам Авагян (56 кг) и Владимир Маргарян (69 кг).
P.S. Почти одновременно с боксерами на родину вернулись борцы, также принимавшие участие в рейтинговом турнире.