Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Հոկսեն Միրզոյանը վստահեցնում է՝ «Օլիմպավան»-ը Հայաստանին շատ էր պետք:
«Տպավորությունս գերազանց է: Նման կառույց Հայաստանին շատ էր պետք: Սա բացառիկ երևույթ է: Առաջին հայացքից շատ շքեղ և ամուր կառույց է: Շատ օգտակար կլինի մեր հետագա մարզումների համար:
ՀԱՕԿ-ը մինչ օրս չուներ իր առանձին կառույցը: Այժմ աշխատակիցները հնարավորություն կունենան առանձին աշխատասենյակներև հույս ունեմ դա կնպաստի նաև սպորտի զարգացմանը: Դահիլճը գեղեցիկ էր, բայց մարզումների ժամանակ կերևան առավելություններն ու թերությունները»,- նշեց Օլիմպիական խաղերի չեմպիոնը:

Оксен Мирзоян: «Олимпаван» - уникальное сооружение для Армении
Чемпион Олимпийских игр, вице-президент Национального олимпийского комитета Армении Оксен Мирзоян уверяет, что «Олимпаван» необходим Армении.
«Впечатление превосходное, такое сооружение необходимо Армении. Это исключительное событие. Роскошное сооружение будет очень полезно для наших последующих тренировок.
НОК РА до сих пор не имел отдельного здания, теперь сотрудники смогут иметь отдельные кабинеты, надеюсь это поспособствует развитию спорта. Красивый спортзал, но преимущества и недостатки станут видны во время тренировок»,-отметил чемпион Олимпийских игр.