Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականը ընկերական խաղերը կանցկացնի Իրանի թիմի հետ
Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականը ընկերական հանդիպումներ կունենա Իրանի բասկետբոլի մեծահասակների և երիտասարդական թիմերի հետ:
Նախապատրաստվելով Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությանը՝ բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականը ուժերը կչափի Իրանի թիմի հետ: Խաղերը կկայանան հունիսի 24-ին և 25-ին:
Նախկին «Միկա» մարզադահլիճում կայանալիք առաջին խաղը նախատեսված է հունիսի 24-ին ժամը 17:00-ին, որտեղ կմրցեն Հայաստանի երիտասարդական թիմը և Իրանի ազգային հավաքականը: Իսկ ժամը 19:00-ին կկայանա Հայաստանի հավաքական - Իրանի երիտասարդական հավաքական հանդիպումը:
Հունիս 25-ին ժամը 15:00-ին կմրցեն Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը և Իրանի երիտասարդական հավաքականը: Ժամը 17:00-ին տեղի կունենա Հայաստանի ազգային հավաքական - Իրանի ազգային հավաքական:

Сборные Армении по баскетболу проведут товарищеские встречи с командами Ирана
Сборные Армении по баскетболу проведут товарищеские встречи с молодежной и взрослой командами Ирана.
В ходе подготовки к чемпионату малых стран Европы наши сборные по баскетболу померятся силами с командами Ирана. Игры состоятся 24-го и 25-го июня. Первая игра в спортзале «Мика» предусмотрена 24-го июня в 17:00, на которой встретятся молодежная сборная Армении и национальная сборная Ирана. В тот же день в 19:00 состоится встреча сборная Армении-молодежная сборная Ирана.
25-го июня в 15:00 встретятся молодежные сборные Армении и Ирана, а в 17:00 – национальные сборные Армении и Ирана.