Երիտասարդ բռնցքամարտիկները կփորձարկեն ուժերը
Մարտի 14-ից 22-ը Ռումինիայի Բրեիլա քաղաքում անցկացվելու է մինչեւ 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը: Ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանի ղեկավարությամբ առաջնությանը կմասնակցի յոթ բռնցքամարտիկ, տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը:
Մայրցամաքի առաջնությունում հանդես կգան. 49 կգ քաշային կարգ՝ Արթուր Հովհաննիսյան, 56 կգ՝ Ալեն Դանիելյան, 60 կգ՝ Հրայր Շահվերդյան, 69 կգ՝ Գուրգեն Մադոյան, 75 կգ՝ Արմեն Մինասյան, 91 կգ՝ Նարեկ Մանասյան եւ +91 կգ՝ Գուրգեն Հովհաննիսյան:
Դավիթ Թորոսյանը ՀԱՕԿ լրատվականին ասաց, որ վերջին շաբաթների ընթացում հավաքականն ուսումնամարզական հավաքներ է անցկացրել Երեւանում, «Դինամո» մարզական ընկերության դահլիճում.
«Այս տարիքային խմբի Եվրոպայի առաջնությունն անցկացվում է երկրորդ անգամ եւ երիտասարդների համար ավելի բարձր տարիք ունեցողների հետ իրենց հնարավորությունները փորձարկելու լավ հնարավորություն է մեծահասակների ռինգ մտնելուց առաջ: Մենք մարզչական խմբի հետ արել ենք ամեն բան, որպեսզի առաջնությանը լավ մարզավիճակով ներկայանանք: Պայքարելու ենք մրցանակային տեղերի համար», - ասաց հավաքականի գլխավոր մարզիչը:

С 14 по 22 марта в румынском городе Брэила пройдет чемпионат Европы по боксу до 22 лет. В турнире выступят 7 представителей Армении под руководством главного тренера национальной сборной Давида Торосяна, сообщает пресс-служб национальной Федерации бокса.
На первенстве континента выступят Артур Оганесян (49 кг), Ален Даниелян (56 кг), Грайр Шахвердян (60 кг), Гурген Мадоян (69 кг), Армен Минасян (75 кг), Нарек Манасян (91 кг) и Гурген Оганесян (+91 кг).
Давид Торосян рассказал пресс-службе НОК РА, что в течение последних недель сборная проводила учебно-тренировочные сборы в Ереване, тренируясь в зале спортивного общества "Динамо".
"Чемпионат Европы в этой возрастной категории проводится во второй раз. Этот турнир является для молодых боксеров хорошей возможностью попробовать свои силы на взрослом уровне перед выходом на взрослый ринг. Мы с тренерским штабом сделали все возможное, чтобы команда в хорошей форме подошла к турниру. Будем бороться за призовые места", - сказал главный тренер сборной.