Ձյուդոյի Հայաստանի մեծահասակների հավաքականն ապրիլի 1-2-ը Խորվաթիայի Դուբրովնիկ քաղաքում մասնակցեց Եվրոպայի գավաթի խաղարկությանը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դավիթ Խիթարյանը հայտնեց, որ մեր մարզիկները մեկական արծաթե եւ բրոնզե մեդալ են նվաճել: Սոսե Բալասանյանը դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ Ֆերդինանդ Կարապետյանն արժանացել է բրոնզի:
Հայաստանը ներկայացնում էին Գոռ Մկրտչյանը (60 կգ քաշային կարգ), Ֆերդինանդ Կարապետյանը (73 կգ) և Սոսե Բալասանյանը (52 կգ):
Դավիթ Խիթարյանը նշեց, որ հավաքականն ապրիլի 8-16-ն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Սոչիում: Այնուհետեւ հավաքականը մեկնելու է Վարշավա` ապրիլի 20-23-ը մասնակցելու Եվրոպայի առաջնությանը: Թիմի կազմը դեռեւս պարզ չէ:

Сборная Армении по дзюдо 1-2 апреля приняла участие в розыгрыше Кубка Европы в хорватском Дубровнике.
В беседе с пресс-службой НОК РА вице-президент Федерации дзюдо Армении Давид Хитарян сообщил, что наши спортсмены завоевали серебряную и бронзовую медали. Сосе Баласанян стала серебряным призером, а Фердинанд Карапетян удостоился бронзовой медали.
Сборную Армении представили Гор Мкртчян (60 кг), Фердинанд Карапетян (73 кг) и Сосе Баласанян (52 кг).
Давид Хитарян отметил, что национальная сборная с 8 по 16 апреля проведет учебно-тренировочный сбор в Сочи. Затем команда отправится в Варшаву для участия в чемпионате Европы (20-23 апреля). Состав команды пока неясен.