Հեծանվորդ Էդգար Ստեփանյանը Մոսկվայում մասնակցում է միջազգային մրցաշարի
Հեծանվավազքի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Էդգար Ստեփանյանը Մոսկվայում մասնակցում է Ալեքսանդր Լեսնիկովի հուշամրցաշարին:
Երեկ Ստեփանյանը հեծանվահրապարակում մեկնարկել է երկու մրցաձեւում` սկրետչ եւ խմբակային վազք: Նա երկու մրցաձեւերում անցել է եզրափակիչ. խմբակային վազքում զբաղեցնելով 13-րդ հորիզոնականը, իսկ սկրետչում` 19-րդը: Այս մասին ՀԱՕԿ լրատվականին փոխանցեց Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյոզալյանը.
«Այս մրցաշարում մասնակիցների քանակն ավելի մեծ է, քան նախորդում: Այսպիսի բարձր միջին արագությամբ մրցաշարեր լինում են միայն եվրոպական էլիտ ռաունդներում:
Եվրոպայի առաջնությունից առաջ սա լավագույն նախապատրաստական փուլն է: Մենք ընտրել ենք հենց UCI-ի (Հեծանվորդների միջազգային միություն) ռեյտինգային մրցաշարեր, որ Էդգարը բարելավի իր վարկանիշային միավորները»,- ասաց Արմեն Գյոզալյանը:

Лидер сборной Армении по велоспорту Эдгар Степанян в Москве участвует в мемориальном турнире Александра Лесникова.
Вчера Степанян стартовал в двух дисциплинах на велотреке: скрэтч и групповая велогонка. Он в обеих дисциплинах вышел в финал: в групповой велогонке занял 13-е место, в скрэтче – 19-е. Об этом пресс-службе НОКА сообщил главный тренер Армен Гезалян:
"На этом соревновании количество участников больше, чем на предыдущем. Соревнования со столь высокой средней скоростью бывают лишь на европейских элит-раундах.
Перед чемпионатом Европы это лучший подготовительный этап. Мы выбрали именно рейтинговые соревнований UCI (Международного союза велосипедистов), чтобы Эдгар улучшил свои рейтинговые очки", - сказал Армен Гезалян.
Чуть позже армянский велосипедист будет состязаться в омниуме. Сегодня Эдгара ожидает четыре старта.