Սեյրան Նիկողոսյան. Հրաձիգները սպասվածից վատ հանդես եկան
Հրաձգության Հայաստանի երիտասարդական հավաքականն օրեր առաջ Գերմանիայի Զուլ քաղաքում մասնակցեց աշխարհի առաջնությանը: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանի հույսերը չարդարացան` ոչ մի մասնակից եզրափակչում: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում մարզիչը խոսեց հայ հրաձիգների մրցելույթների մասին.
«Շատ լավ էինք պատրաստվել աշխարհի առաջնությանը եւ անհաջող ելույթներն իսկապես զարմացրին: Մեր հրաձիգները սպասվածից վատ հանդես եկան: Մրցանակային տեղի ակնկալիք Զավեն Իգիթյանից ունեի: Նա ավելի փորձառու է եւ տարիքը համապատասխանում էր, բայց չստացվեց:
Մյուս մարզիկները պատանիներ են: Նրանց մոտ գուցե լարվածությունն էր մեծ, քանի որ առաջին անգամ էին մասնակցում աշխարհի երիտասարդական առաջնությանը: Յուրաքանչյուր մրցաշարից առաջ բոլորը մեդալ են ակնկալում, իսկ դա հոգեբանորեն ճնշում է:
Պատանիներն ավելի շատ փորձառության համար մրցեցին: Նրանց համար հաջորդ տարին շատ կարեւոր է, քանի որ առջեւում Բունեոս Այրեսի պատանեկան օլիմպիական խաղերն է: Մինչ այդ, նրանք պետք է մասնակցեն վարկանիշային մրցաշարերի եւ Խաղերին մասնակցելու իրավունք ձեռք բերեն»,- ասաց Սեյրան Նիկողոսյանը:

Сейран Никогосян: Стрелки выступили хуже ожидаемого
Молодежная сборная Армении по стрельбе на днях приняла участие в чемпионате мира в немецком городе Зуль. Надежды главного тренера сборной Сейрана Никогосяна не оправдались – ни одного участника в финале. В беседе с пресс-службой НОКА наставник рассказал о выступлении армянских стрелков.
"Мы очень хорошо подготовились к чемпионату мира, и неудачные выступления действительно удивили. Наши стрелки выступили хуже ожидаемого. Я ожидал призового места от Завена Игитяна. Он более опытен, находится в соответствующем возрасте, но не получилось.
Другие спортсмены пока еще в юношеском возрасте. На них могло сказаться напряжение, поскольку они впервые участвовали в молодежном чемпионате мира. Перед каждым соревнованием все ожидают медалей, а это психологически давит.
Юные спортсмены соревновались больше для опыта. Для них очень важен следующий год, поскольку впереди юношеские Олимпийские игры в Буэнос-Айресе. До этого они должны участвовать в рейтинговых соревнованиях и получить право выступить на Играх", - сказал Сейран Никогосян.
Тренер отметил, что в ближайшем будущем стрелки будут тренироваться на местах и примут участие во внутренних соревнованиях.