Չինաստանը 2022 թվականի Օլիմպիական խաղերից առաջ պատրաստվում է շահագործել երկաթուղային նոր ճանապարհ, որ կարժենա 9,2 միլիարդ դոլար: Ձմեռային Օլիմպիական խաղերի ժամանակ երկաթուղային նոր ճանապարհը պետք է կապի մայրաքաղաք Պեկինը և Չժանցզյակո քաղաքը, որտեղ նախատեսվում է անցկացնել բիաթլոնի, սնոուբորդի, դահուկավազքի, ֆրիսթայլի և մի քանի այլ մարզաձևերի մրցումները:
Երկաթուղին կունանա 174 կմ երկարություն և ըստ չինական իշխանությունների՝ կարող է սպասարկել տարեկան 60 միլիոն մարդու:
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն ընթացիկ տարվա հուլիսին Պեկինն ընտրեց որպես 2022 թվականի ձմեռային Օլիմպիական խաղերի մայրաքաղաք: Պեկինը միայն 4 ձայնով գերազանցեց ղազախական Ալմաթի քաղաքին:

A 9.2 billion dollars high-speed rail line will be built in Chine before the Beijing 2022 Olympics
China is going to construct a new railway for the Olympics which will cost 9.2 billion USD. During the Winter Olympics the railway will connect Beijing with Zhangjiako where the competitions of biathlon, snowboard, skiing, freestyle ant other sports are supposed to be held. The 174km railway can cater to 60 million people according to the Chinese authorities.
This year, in July the International Olympic Committee chose Beijing as host city of the 2022 Winter Olympics. Beijing beat Almaty (Kazakhstan) only by 4 voices.