Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը ներկա է եղել Աշխարհի քառակի, Եվրոպայի տասնվեցակի, Խորհրդային միության և Հայաստանի բազմակի չեմպիոն, 50-ից ավելի ռեկորդների հեղինակ հրաձիգ Զինաիդա Սիմոնյանի անվան հուշամրցաշարին։
ՀԱՕԿ նախագահը հետևել է հրաձիգների ելույթներին, խոսել նրանց հետ՝ խորհուրդներ տվել և պարգևատրել նրանց։
Մրցման առաջին օրը ոսկե մեդալակիրներ են դարձել Զավեն Իգիթյանը և Գոհար Մկրտչյանը (ատրճանակ), Արամ Գևորգյանը և Ալլա Պողոսյանը (հրացան, միքս), Դավիթ Աբաջյանը և Լիլիթ Մկրտչյանը (վազող թիրախ, նորմալ վազք)։

The president of the National Olympic Committee of Armenia, Gagik Tsarukyan, attended the Memorial Tournament after four-time world, sixteen-time European, USSR and Armenia multiple champion, more than 50 record holder Zinaida Simonyan.
The ANOC President watched shooters’ performances, talked with them, gave advices and rewarded them.
On the first competition day the gold medals were taken by Zaven Igityan and Gohar Mkrtchyan (pistol), Aram Gevorgyan and Alla Poghosyan (rifle, mixed), David Abajyan and Lilith Mkrtchyan (10m running target). The last day of the tournament will be held tomorrow.