Հայաստանի Մ18 տաեկանների բասկետբոլի աղջիկների հավաքականը Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունում տարած հաղթանակից հետո վերադարձավ Հայաստան։
Օդանավակայանում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վահագն Հարությունյանը մեկնաբանեց թիմի ելույթը.
«Մենք 2 տարի առաջ էլ 18 տարեկանների C դիվիզիոնի չեմպիոնն էինք եղել և պատասխանատվությունը մեծ էր կրկնելու նույն արդյունքը, բայց այս տարի ավելի բարդ եղավ։ Մալթաի հավաքականը շատ լավ պատրաստված թիմ էր, բայց մեր աղջիկները կարողացան հաղթանակի հասնել։ Թիմը ուզում էր այդ հաջողությանը հասնել, չէիք պատկերացնի, թե ինչպես էին փայլում նրանց աչքերը, երբ խաղի մեկնարկին էին պատրաստվում»,-անկեղծացավ գլխավոր մարզիչը։
Վահագն Հարությունյանը շեշտեց, որ հաջորդ տարի նույնպես կամասնակցեն C դիվիզիոնի առաջնությանը.
«2021 թվականին նոր կփորձենք B դիվիզիոնում հանդես գալ՝ այնտեղ լրիվ այլ թիմեր են և այլ մակարդակ»,-խոսքը եզրափակեց նա։

Ваагн Арутюнян: Перед игрой их глаза сияли
Женская сборная Армении по баскетболу до 18 лет вернулась в Армению после победы на чемпионате Европы дивизиона С.
В аэропорту главный тренер сборной Ваагн Арутюнян прокомментировал выступление команды.
«Два года назад мы также становились чемпионами дивизиона С до 18-и лет, и ответственность за повторение результата была велика, но в этом году было сложнее. Сборная Мальты была очень хорошо подготовлена, но наши девушки смогли одержать победу. Команда хотела добиться этого успеха, вы не можете представить, как сияли их глаза перед началом игры», - сказал главный тренер.
Ваагн Арутюнян подчеркнул, что в следующем году они также примут участие в чемпионате дивизиона C.
«Только в 2021-м году мы попробуем выступить в дивизионе B, там совершенно другие команды и другой уровень», - заключил он.